Jezdecký tábor - Special Camps

PRÁZDNINY NA FARMĚ V ČESKÉM RÁJI  •  věk 9 - 16 let

 

Máš ráda koně? Chceš strávit léto ve společnosti svých oblíbených zvířat? Potom je jezdecký tábor v přírodě Českého ráje přímo pro tebe. Každý den tě čekají dvě jízdy a spousta jiné zábavy spojené s koňmi. Naučíš se spousta věcí přímo od zkušených lektorů. Jak si získat důvěru, respekt a osedlat si koníka.

Nejkrásnější pohled na svět je přeci z koňského sedla... 

 

POPIS AREÁLU:

Krásný dvůr nacházející se v Českém ráji nabízí milovníkům koní nezapomenutelné zážitky. Do koňského sedla se zde můžou posadit, jak zkušení jezdci, tak úplní začátečníci

Jezdecký výcvik probíhá 2x denně, je možný za každého počasí - k dispozici je otevřená i krytá jízdárna. Pokročilí absolvují i vyjížďky do krásného okolí. Ve volné chvíli, kdy nebudem trávit čas u koní je v areálu k dipozici prostor pro míčové hry, luky, rybník a v neposlední řadě klasické táborové hraní.

 

Adresa na akci:

Dvůr Borčice - jméno dítěte

Všeň

51100 Turnov       

mapa zde

Sleva 700,- Kč při zaplacení objednávky do 24.12.2018

 

 
 
 

UBYTOVÁNÍ:

Dřevěné chaty - v každé dva 2lůžkové pokoje oddělené chodbičkou nebo čtyřlůžkové pokoje v pevné budově (za příplatek). Chatky jsou vzdálené od hlavní budovy cca 100 m.  V obou případech děti potřebují vlastní spacák. Sociální zařízení: v pevné budově je splachovací WC, sprchy s teplou vodou. Nedaleko chatek jsou umístěné toalety TOI-TOI.

 

STRAVOVÁNÍ:

5x denně s dopolední a odpolední svačinou včetně pitného režimu (čaj). Jiné nápoje je možné zakoupit u vedoucího tábora. Stravování začíná večeří v den nástupu a končí obědem v den odjezdu.

 

PROGRAM:

Děti tráví v sedle při výcviku či vyjížďce denně cca 1 hodinu dopoledne a 1 hodinu odpoledne.

Kromě toho děti stráví další čas u koní při péči o ně – chystání krmení, hřebelcování…Děti jsou zpravidla rozdělené do dvou skupin podle pokročilosti – tábora se mohou zúčastnit pokročilejší jezdci i úplní začátečníci.

K dispozici je letní i krytá jízdárna, což umožňuje výcvik i při deštivém počasí. Pokročilí absolvují i vyjížďky do okolí v krásné přírodě.

Další táborový program je přizpůsobován počasí a věku přihlášených dětí: cyklistika – kola jsou k dispozici na místě, volejbal, ping-pong, koupání v rybníce poblíž chatek - na rybníce raft, táboráky, drobné táborové práce, noční bojovka aj.

 

DOPORUČENÝ SEZNAM VĚCÍ:

Spacák, několik triček s krátkým rukávem, triko s dlouhým rukávem nebo košile, teplá mikina nebo svetr, dlouhé kalhoty, tenká bunda (větrovka), pláštěnka, ponožky v přiměřeném množství (raději více), 1x teplé ponožky, spodní prádlo, kraťasy/šortky, plavky, čepice kšiltovka nebo šátek proti slunci, 2x ručník (z toho 1 velký-osuška), sportovní obuv, sandály. Věci pro jízdu na koni: vysoké boty (kozačky, gumáky), dlouhé bezešvé kalhoty - tzv. elasťáky, leginy, tepláky apod., jezdecká přilba (může být i cyklistická či vodácká). Pokud dítě žádnou přilbu nemá, je možné zapůjčit několik přileb přímo na farmě (zdarma) Doporučené – nikoli nutné – jsou prstové rukavice (např. cyklistické). Ostatní: baterka, hygienické potřeby, opalovací krém, Repelent nebo jiný prostředek proti hmyzu, pytel na špinavé prádlo. Hudební nástroje jsou vítané.

 

PLATBA:

platbu za tábor poukažte nejpozději do 14ti dnů od objednání zájezdu na náš účet 282245582/0300 ČSOB, variabilní symbol = číslo Vaší cestovní smlouvy. Platbu proveďte převodem z účtu, platební kartou, poštovní poukázkou A, vkladem v hotovosti na pokladně libovolné pobočky ČSOB nebo v hotovosti v naší kanceláři. Slevy: 100 Kč/dítě/turnus, účastní-li se tábora sourozenci (nemusí se účastnit stejného turnusu), 100 Kč/dítě platí pro loňské účastníky tohoto tábora, 300 Kč/dítě na další turnus při účasti na více turnusech ve stejném roce. Slevy jsou sčitatelné. Případnou slevu odečtěte rovnou při platbě tábora.

 

POKYNY K ODJEZDU:

Pokyny k odjezdu Vám budou zaslány společně se smlouvou o zájezdu, případně je můžete nalézt také v sekci Pokyny k odjezdu.

 

CENA ZAHRNUJE:

ubytování, jezdecký výcvik, program tábora, práci vedoucích a personálu, stravování 5x denně, pitný režim, materiálové zabezpečení, zdravotní dozor, úrazové pojištění dětí.

 

DOPRAVA- VLASTNÍ:

Zahájení pobytu - příjezd mezi 17-18 hod., ukončení pobytu – vyzvednutí do 15 hod.

 

Vlastním autem z Prahy po dálnici směr Liberec přes Mladou Boleslav. Na 61,5 km opustíte dálnici na sjezdu Březina-Žďár a pojedete do obce Žďár, kde u kostela odbočíte vlevo do obce Všeň. Tam na stopce u zrcadla se dáte vpravo a cca po 1 km u dvou topolů pojedete rovně, zatímco hlavní silnice zatáčí vlevo do kopce. Vlakem nebo autobusem: do Turnova na hlavní nádraží ČSD, kde je i zastávka autobusů. Po předchozím oznámení je možné zajistit odvoz dítěte z Turnova na farmu a po skončení tábora zpět na nádraží. V takovém případě bude v Turnově čekat na dítě někdo z personálu farmy.

 

DALŠÍ INFORMACE:

O účastníky se po celou dobu pobytu stará řádně vyškolený personál včetně zdravotníka.

 

Odborný garant tábora: RNDr. Ing.Radko Lyer