Rekreační středisko Březina

Dotazy a poptávky posílejte prosím na e-mail kozak@ckeso.cz

 

Umístění

RZ je umístěno na ostrově v oblasti středního toku řeky Sázavy. Územně náleží k obci Vlastějovice vzdálené cca 1,5 km, dostupná je Zruč nad Sázavou (8 km).

 

Popis

Náš areál který vlastníme od roku 2002 (nejednáte tedy s žádným zprostředkovatelem nebo nájemcem) je z hlediska kapacity a ceny zaměřen spíše na větší skupiny – v rozmezí cca 60-150 osob (celková lůžková kapacita je přes 200).

 

Svou polohou a vybavením je vhodné zejména pro hromadné a zotavovací akce dětí a mládeže. Vybavení umožňuje i skupinovou rekreaci dospělých. Vlastní areál se nachází na pozemku o celkové výměře cca 15 000 m2 v překrásném prostředí, které řeka Sázava a její okolí nabízí a které umožňují bohaté možnosti pro sportovní i jiné rekreační vyžití (turistika, cykloturistika, houbaření, ad.). Přímo u ostrova je velký jez a s ním i klidný tok, který je možné využívat ke koupání (bezpečný i pro malé děti) a dalším vodním sportům. Velkou výhodou je vybavení areálu pro sporty, jako je fotbal, volejbal, k dispozici jsou pramice a molo k snažšímu nasedání do lodí. Areál je v provozu od května do září. Dopravní dostupnost je vlakem do stanice Laziště (300 m) nebo vlastní dopravou včetně autobusové až do areálu. Místo je významným výchozím bodem pro výlety do míst, jako jsou Český Šternberk, Sázava, Kutná Hora , Ledeč nad Sázavou, Zruč nad Sázavou, apod.

 

GPS souřadnice: 49°43'47.215"N, 15°9'45.248"E

 

 

 

 

 

Vybavení areálu

Vybavení areálu je přizpůsobeno především požadavkům pro hromadné zotavovací akce.

Areál splňuje veškeré hygienické požadavky pro konání hromadných zotavovacích akcí dětí a mládeže.

 

Hlavní budova

V hlavní budově se nachází kuchyň, která je plně vybavena veškerým zařízením potřebným pro hromadné stravování. Kuchyň je také možné využít jako výdejnu stravy s tím, že jídlo může být dováženo z nedaleké vývařovny. Ke kuchyni dále přináleží přípravna potravin, chladicí a mrazicí boxy, sklad potravin, přípravny a příslušné sociální zařízení (WC a sprcha). V hlavní budově se dále nachází prostorná jídelna 150 m2, velká klubovna a krytá veranda.

 

Marodka

Nachází se v blízkosti hlavní budovy. K dispozici je vybavená ošetřovna, 8 lůžek pro nemocné a zdravotníka ve třech pokojích a příslušné sociální zařízení (WC, sprcha a na každém pokoji tekoucí voda). Druhá, oddělená část budovy slouží jako kancelář a ubytování pro vedení tábora. Pro další provozní personál (např. kuchyň) jsou určeny RU buňky s kapacitou 4 x 2 lůžka. Jejich umístění umožňuje minimální rušení při večerním programu.

 

 
 
 

 

 

Chatky

Chatky tvoří hlavní ubytovací kapacitu tábora. Jedná se o 40 pětilůžkových chatek s odpovídajícím vybavením – postele s molitanovými či slaměnými matracemi a podhlavníky, polštáři a dekami z dutých vláken nebo prošívanými, příslušnými lůžkovinami a dále pak úložnými prostory pro obuv a oblečení.

 

Sociální zařízení

Tábor je v dostatečném množství vybaven novým sociálním zařízením (WC, sprchy), venkovní a krytou umyvárnou. Kuchyně má své vlastní WC a sprchový kout.

 

Podmínky pro sportovní a jiné vyžití

V areálu jsou k dispozici hřiště na odbíjenou, kopanou a badminton. Dále nabízíme možnost využití lodiček – v areálu je kotviště, které umožňuje pohodlné a bezpečné nasedání. Výhodné umístění tábora na řece Sázavě v těsné blízkosti jezu samozřejmě umožňuje nepřeberné množství vodních aktivit od koupání přes jízdy na lodích až k dalším vodním sportům. Areál má vlastní travnatou pláž a přístup do vody po schůdkách. Dále je možné využít dvě ohniště s připraveným dřevem, která jsou od sebe dostatečně vzdálená.

 

Další vybavení

Areál má vlastní zdroj pitné vody, dostatečný elektrický příkon a odpadní septiky. Veškeré provozní a technické zařízení se nalézá v hospodářské budově.

 

 

 

 

Ceny

Čistý nájem se pohybuje mezi 45.000,- až 55.000,- Kč/týden (ubytování) bez 15% DPH. Výše ceny je odstupňována dle termínu a obsazené kapacity. Posledních 14 dní v srpnu nabízíme s velkou slevou až 50%. V tomto termínu začíná cena podle počtu ubytovaných již na 25.000 Kč za týden.

 

V ceně není zahrnuto:

 • energie
 • další služby spojené s provozem tábora (odvoz odpadu, septiků, lůžkoviny....ad.) Tyto položky budou vyúčtovány po skončení akce dle skutečné spotřeby a aktuálních tarifů služeb.

 

Pro představu uvádíme možné cenové relace:

Při naplněnosti areálu cca 50 - 100 osobami představuje hrubá spotřeba energií včetně DPH:

 • elektřiny 900 - 1.500 Kč/den
 • vyvezení odpadků cca 10.000 - 12.000 Kč za naplnění jednoho velkoobjemového kontejneru (6 - 12 m3). 14 denní turnus zaplní obvykle 1/3 - 1/2 kontejneru.
 • vyvezení všech septiků přibližně podle naplněnosti po cca 4 - 7 dnech pobytu 3.000 - 5.000 Kč.
 • plyn na vaření. 14 denní turnus spotřebuje cca 2 bomby á 1.500 - 1.700 Kč.
 • vodu neplatíte, je zahrnutá v ceně

 

Ubytování si můžete pronajmout bez stravy (vlastní vaření) nebo můžeme nabídnout vaření za následující ceny:

 • v případě obsazenosti do 75 osob (vč. personálu) Kč 180,- /os./den (strava 5x denně + pitný režim)
 • v případě obsazenosti do 100 osob (vč. personálu) Kč 175,- /os./den (strava 5x denně + pitný režim)
 • v případě obsazenosti do 125 osob (vč. personálu) Kč 170,- /os./den (strava 5x denně + pitný režim)
 • v případě obsazenosti nad 125 osob (vč. personálu) Kč 165,- /os./den (strava 5x denně + pitný režim)
 • Při pobytech kratších jak 5 dní je cena od 90,- Kč /os./den bez stravy a energií. Další informace na doptání. Vhodné pro krátkodobé výlety a sportovní soustředění. Pro informaci energie a ostatní náklady činí při krátkodobých pobytech cca 50 Kč/os./den. Pro individuelní krátkodobé akce (oslavy, svatby apod.) je cena pronájmu od 15.000 Kč za celý areál a víkend (3 dny).

 

V případě několikanásobného využití (tábor, víkendy) můžeme nabídnout slevy z nájmu. Ceny ubytování jsou uvedeny bez DPH (15%). Ceny služeb a energií jsou uváděny včetně DPH.