Krkonoše - Benecko 2017

  V obou termínech pražských jarních prázdnin pořádáme

LYŽAŘSKÝ A SNOWBOARDOVÝ TÁBOR pro ZAČÁTEČNÍKY i POKROČILÉ
ve věku 8 - 17 let včetně
 

Informace v průběhu zimního tábora můžete sledovat zde - On-line Zimní tábor

Několik fotografií z dosavadního pobytu dětí na horách naleznete na

http://www.ckeso.cz/fotky/2017_-%20%20Lyzarske_a_snowboardove_tabory/list.php?addr=02_Chata_Barka_2_turnus_11_az_18_brezna_2017

Podle technických a časových možností bude během týdne přidáno několik obrázků z probíhajícího tábora .

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LOKALITA: Benecko - nejvýše položená obec v Krkonoších v nadm. výšce 900 m n.m. Chaty BARKA a KAROLÍNKA, v nichž je zajištěné ubytování, se nacházejí ve svahu nad obcí v krásném klidném prostředí stranou veškerého ruchu.

 UBYTOVÁNÍ:

1.turnus - termín 5.2. - 12.2.2017  (neděle-neděle) horská chata KAROLÍNKA

2.turnus - termín 11.3. - 18.3.2017 (sobota-sobota) horská chata BARKA

Chata KAROLÍNKA: 2-6ti lůžkové pokoje, některé s vlastním sociálním zařízením (WC, sprcha), pro některé pokoje je sociální zařízení společné na patře. Další prostory a vybavení:  jídelna, společenská místnost s televizí, lyžárna, stolní fotbálek (zdarma)

Chata BARKA: 2-4 lůžkové pokoje, nově rekonstruované společné sociální zařízení. Další prostory: útulná jídelna, která slouží i jako společenská místnost pro večerní či jiný program v chatě, lyžárna

#TURNUSPOPISCENAVĚKOVÉ ROZPĚTÍ  
1 5.2. - 12.2. 2017 Horská chata Karolínka 4980 8 - 17 let info objednat
2 11.3. - 18.3. 2017 Horská chata BARKA 4990 8 - 17 let info objednat

PROGRAM: hlavní náplní pobytu je lyžování či snowboarding pod vedením zkušených vedoucích. Ti se starají o děti i při organizaci dalšího programu. Tábora se mohou zúčastnit úplní začátečníci, kteří na lyžích či snowboardu ještě nikdy nestáli, i pokročilí lyžaři a snowboardisté. Účastníci budou rozdělení do družstev podle toho, jestli chtějí jezdit na lyžích nebo na snowboardu a podle pokročilosti. Kromě pobytu venku na sjezdovkách čekají děti hry a soutěže, diskotéka a v odpočinkovém dni výlet do Jilemnice.

LYŽOVÁNÍ:  ve skiareálu Benecko - výborná dostupnost od obou chat. Chata BARKA je prakticky u horní části sjezdovky a vleku, od chaty KAROLÍNKA je to k horní části sjezdovky a vleku jen cca 200m. Od obou chat je možný sjezd na lyžích až k dalším vlekům a lanovce.

 - webové stránky skiareálu  http://www.benecko.info/ski-areal/

STRAVOVÁNÍ: plná penze 3x denně včetně ovoce a mléčných výrobků, pitný režim, snídaně formou švédských stolů

DOPRAVA: autobusem z Prahy k chatě a zpět. V případě nesjízdnosti posledního úseku silnice děti dojdou z centrálního parkoviště v Benecku do chaty cca 800m, odvoz zavazadel do/z chaty zajištěn. Odjezdové místo: Praha 9 - Černý Most.

CENA 4 980 Kč - chata Karolínka, 4 990 Kč -chata Barka ZAHRNUJE: ubytování, dopravu autobusem z/do Prahy, stravování 3x denně vč. pitného režimu, lyžařský/snowboardový výcvik a další program, účast zdravotníka. Část ceny do výše 50% je možné hradit poukázkami Sodexo Pass, Cheque Déjeuner, Accord Services, lze také využít program Benefit Plus a Benefit.cz. Na vyžádání vystavíme fakturu.

CENA NEZAHRNUJE: skipas, výlet, kapesné a pojištění.

U odjezdu se bude vybírat částka na skipas a výlet

pro 1.turnus - termín 5.2 - 12.2.      1 950 Kč

pro 2.turnus - termín 11.3. - 18.3.   1 650 Kč

Rozdíl v ceně je daný tím, že v termínu od 11.3. ve vedlejší sezóně jsou levnější skipasy.

Pojištění: doporučujeme přiobjednat komplexní pojištění za 135,-Kč/dítě a pobyt. Zahrnuje úrazové pojištění, pojištění stornopoplatků pro případ zrušení účasti ze zdravotních důvodů a pojištění odpovědnosti za škodu do 50 tis. Kč.

Fotogalerie Krkonoše - Benecko 2017

Fotografie z jednotlivých předchozích ročníků lyžařských kurzů a letních táborů naleznete ve fotogalerii  zde

 

celý článek

 

Zimní tábor On-line

 

Lyžařský a snowboardový tábor na Benecku

                        chata BARKA, 11.3. - 18.3.2017

Návrat z tábora :   v sobotu 18.3.2017  ve 14.00 hod. ( čas příjezdu v závislosti na dopravní situaci cestou) na stejné místo, odkud se odjíždělo, tj. Praha 9 - Černý Most, vedle stanice metra B

Pátek 17.3.

Dnes se za hezkého počasí konaly lyžařské a snowboardové závody ve slalomu na značené slalomové trati. Závodníci byli rozdělení do několika kategorií a postupně se snažili jednak projet všemi brankami, jednak být v cíli co nejdříve. Po závodeh zbylo do oběda ještě trochu času na volné jízdy na svahu. Po obědě se většina dětí vydala s instruktory na sjezdovky, aby si ještě užily posledního letošního sněhu, který mimo sjezdovky valem ubývá. Ostatní se vypravili na pěší vycházku k rozhledně Žalý. Po návratu všech do chaty jsme ještě před večeří stihli zahrát si pátrací hru. Po večeři budou slavnostně vyhlášení vítězové dnešních závodů, dojde i na vyhodnocení celotýdenních soutěží a samozřejmě předání diplomů a odměn. Na konec večera  se ještě uskuteční závěrečná diskotéka.  A zítra už hurá domů :-)

Čtvrtek 16.3.

Dopoledne všichni lyžujeme a snowboardujeme, svítí k tomu jarní sluníčko. Během dne v teplém počasí sníh měkne a těžkne, takže odpoledne vyráží na svah jen skupina nejnadšenějších lyžařů a snowboarďáků. Ostatní volí pro odpoledne snowtubing - ale ouha, teplem se roztekla sněhová snowtubingová dráha, na které jsme ještě předevčírem jezdili. Nicméně na Benecku je naštěstí snowtubingová dráha ještě jedna a na ní více sněhu, takže nakonec se přece jen vozíme na duších vesele s kopce :-).

Středa 15.3.

Dnes po snídani se opět vydáváme s lyžemi a snowboardy na sjezdovky. Je trochu pod mrakem, lehce nad nulou (zapsáno ráno). Během dopoledne se na chvíli bohužel drobně rozpršelo, ale déšť naštěstí brzy ustal a dokonce vykouklo sluníčko. Protože je teplo a sníh je mokrý a těžký, je odpolední lyžování dobrovolné. Na sjezdovky odpoledne vyrazila zhruba polovina dětí. Většina mladších dětí a ty, které se cítily unavené, zůstávají v chatě a hrají si. Po včerejší diskotéce bude dnes večer klidový program, aby si dostatečně odpočinuli i ti, kteří absolvují odpolední ježdění na sjezdovkách. (zapsáno odpoledne)

Úterý 14.3. 

Odpočinkový den - odpočíváme od ježdění na lyžích a snowboardech. Dopoledne jsme vyrazili k nedaleké snowtubingové dráze, po které se jezdí na velkých nafouknutých duších, a každý si sjel několik veselých jízd. O něco dříve jsme dnes poobědvali a po obědě jsme se vydali autobusem do Jilemnice. Tady jsme nejdříve navštívili Krkonošské muzeum a prohlédli si expozici o historii lyžování. Průvodce pro nás  také  uvedl do pohybu velký mechanický pohyblivý betlém se spoustou vyřezávaných dřevěných figurek, což se dětem velmi líbilo. Po návštěvě muzea zbyl volný čas na drobné nákupy a pak jsme šli do kina, kde jsme shlédli animovanou pohádku pro malé i velké "Balerína". Pak už bylo třeba vrátit se autobusem zpátky na Benecko a do chaty na večeři. Na závěr dne se děti vyřádily v jídelně na večerní diskotéce.

Pondělí 13.3.

Přes noc lehce mrzlo, ráno je kolem nuly a krásně svítí sluníčko. Po snídani vyrážíme opět na sjezdovky, užít si dopoledního lyžování, dokud sníh ještě není změklý.(zapsáno v 8.50 hod.)

Dopoledne i odpoledne všichni jezdili na sjezdovkách se svými družstvy. Přes den se obloha trochu zatáhla a oteplilo se. Odpoledne se družstva postupně vrátila do chaty mezi čtvrtou a pátou hodinou. Po večeři jsme se zase sešli všichni v jídelně a hráli společně hry.

Neděle 12.3.

Dopoledne i odpoledne brázdíme sjezdovky na lyžích i na snowboardech. Začátečníci, kteří ještě neumějí jezdit na vleku, využívali k vyvezení nahoru pojezdový pás nebo tažné lano na malé dětské sjezdovce. Během dne se ale někteří z nich rozjezdili a zdokonalili natolik, že byli přeřazení do prostředního, pokročilejšího družstva a naučili se také vyjet do kopce vlekem. Nejpokročilejší lyžaři i snowboarďáci vyzkoušeli vlek i lanovku - většina z nich jezdí opravdu parádně. S přestávkou na oběd a polední odpočinek jsme strávili celý den na sjezdovkách, družstva se postupně vrátila na chatu odpoledne mezi čtvrtou a pátou hodinou. Začátečnickému družstvu lyžařů se do chaty ještě ani nechtělo. Večeři máme každý den v 18 hod. Mezi 19 a 21 hod. pak probíhá společný program v jídelně. Všechny děti jsou zdravé.

Sobota 11.3.

Autobus s dětmi dorazil krátce po poledni v pořádku na Benecko. Po příchodu do chaty se děti ubytovaly v pokojích a kolem půl druhé všichni zasedli v jídelně k obědu. Na horách nás uvítalo jarní polojasné počasí, sněhu na sjezdovkách kolem je dost. (zapsáno v sobotu ve 13.50 hod.)

Odpoledne si část dětí vyzvedla s vedoucími v půjčovně lyžařské a snowboardové vybavení. Všichni pak vyzkoušeli jízdu na svahu hned vedle chaty a přitom byly děti rozřazené do družstev. Máme celkem pět družstev, tři lyžařská a dvě snowboardová, děti jsou rozdělené podle pokročilosti. Po večeři jsme se sešli v jídelně a hráli společné seznamovací i jiné hry. A už se těšíme, jak v neděli ráno vyrazíme na sjezdovky!

 

 

......................................................................................................................................................................................................... 

celý článek