Tábor On-line

INFORMACE Z  DĚTSKÉHO TÁBORA NA BARONU – PAPRSEK

 

Oddíl "Můj první tábor": děti ve věku 6 - 9 let

Děti ve věku 8 - 15 let budou rozdělené do oddílů podle věku v rozpětí 2 - 3 roky.

Oddíl Adventure Camp (také zvaný XP): mládež 15 - 17 let

Všechny turnusy odjíždějí v příslušný odjezdový den z Prahy 4 – Opatov, Starochodovská 10

Sraz vždy v 9.00 hod., odjezd v 9.30 hod.

Plánovaný návrat z tábora je na stejné místo v příjezdový den v 16 hod.

Výjimka 26.7.2017 "Můj první tábor": návrat z končícího turnusu ve 12.00 hod.,
sraz pro začínající turnus ve 12.15 hod., odjezd 12.30 hod.

GPS 50°1'35.271"N, 14°30'20.674"E

 

 Adresa tábora: LDT „Na Baronu – Paprsek “, jméno dítěte, 391 81 Veselí n. Lužnicí - napište dětem pohled nebo dopis ! Určitě je potěší.

Zprávy z průběhu tábora jsou zapisované v rámci časových a technických možností jedenkrát za 2 - 3 dni. Dle možností budou také dodávané v průběhu tábora aktuální fotografie z tábora do naší fotogalerie na http://www.ckeso.cz/fotky/2017_-_Na_Baronu_Paprsek/       .................................................................................................................................................................................................

Čtvrtek 20.7. a pátek 21.7.

Příběh k celotáborové hře již všichni znají. Ve středu večer jsme se přemístili v prostoru a čase...Nejmladší děti shlédly scénku v podání vedoucích v maskách zvířat. Ostatní se pak při večerním představení ocitli v Londýně v 19. století:
V deníku Morning Chronicle vychází článek se zprávou, že byla dostavěná železnici napříč Indií. Džentlmeni v jednom londýnském klubu se dohadují, za jako dlouho by se díky tomu dal objet celý svět. Pan Willi Fogg to spočítá a tvrdí, že za pouhých 80 dní ! Ostatním se tato doba zdá neuvěřitelně krátká a tak dochází k sázce: zvládne-li pan Fogg cestu kolem světa za 80 dní, získá nejen velkou peněžní částku, ale hlavně - stane se slavným ! Pan Fogg hned začíná s přípravami na cestu...

Ve čtvrtek dopoledne se s přihlédnutím k výsledkům her a soutěží z předchozího dne bylo tedy vytvořeno několik výprav, které se budou snažit uskutečnit cestu kolem světa co nejrychleji. Na táborové nástěnce visí mapa světa, na níž bude zaznamenávaný postup jednotlivých výprav. Dopoledne se děti se svými oddíly věnovaly také nácviku, zkoušení a procvičování uzlů a šifer, jejichž znalost se jim na cestě bude hodit. Odpoledne výpravy vyráběly svoje vlajky, zvolily si název výpravy a skládaly slova ke své cestovatelské hymně. Hymna je na nápěv známé písně "Beskyde, Beskyde, kdo po tobě ide..." (neboť i tuto písničku lze označit jako cestovatelskou).
Vzhledem k velmi teplému počasí všechny oddíly opět střídaly činnosti v táboře s koupáním v řece Nežárce, která má sice málo vody, ale k naší radosti stále teče hned vedle tábora.
Večer se uskutečnila v jídelně první táborové diskotéka neboli "Cestotéka".
Pokud jde o počasí  - pozdě večer se nad táborem přehnal déšť a během noci mírně pršelo.

Pátek - vstáváme do krásného svěžího rána po dešti, trochu se ochladilo. Dopoledne nacvičujeme morseovku, vylepšujeme vlajky a věnujeme se orientaci v okolí tábora, abychom se mohli odpoledne vydat bez obav do terénu. Odpoledne nastává první etapa celotáborové hry, která vede z Londýna do Suezu. Výpravy se při ní musí vydat správným směrem a v co nerychlejším čase stihnout cestu a přestupy při kombinované vlakové a lodní dopravě.

Všechny děti v táboře jsou zdravé. Drobnosti (vosí žihadlo, odřeniny ...) byly ošetřené na marodce.

 Středa 19.7.

Ještě ke včerejšímu dni: první den na táboře jsme si po ubytování v chatkách vybalili věci, noví táborníci se seznámili s táborem a také s jeho nejbližším okolím při krátké vycházce do lesa. Kromě toho si děti hrály v táboře hry s míčem i bez něj se svými oddíly.
Večer se konal velký zahajovací celotáborový oheň s kytarou a písničkami. Někdo se do zpívání zapojil více, někdo méně   - kdo písničky zatím nezná, jistě se je brzy naučí. Kromě zpívání jsme u táboráku hráli také různé hry a povídali...

Oddíl "Můj první tábor" - všichni nejmladší táborníci zvládají pobyt na táboře výborně. Žádné velké stýskání se zatím nekonalo, věříme, že to tak vydrží. Trocha stesku při ukládání první noc mimo domov se sice objevila, ale byla rychle zažehnaná a děti večer rychle usnuly a spaly tvrdě až do rána.

Dnes dopoledne jsme hráli v táboře hry zaměřené na rychlost, hbitost, sílu a jiné, převážně sportovní dovednosti. 
Odpoledne patřilo všelijakým šifrám, kvízům, rébusům a hádankám - děti se se svými oddíly věnovaly luštění všeho možného a vědomostním soutěžím. Podle výsledků dopoledních i odpoledních her a soutěží se pak zítra vytvoří napříč oddíly rovnocenné "výpravy", které se posléze vydají na cestu kolem světa.
Celý den je krásně teplo (i když v dáli se objevily mraky a zaslechli jsme i vzdálené hřmění), a tak se všichni od nejmladších po nejstarší děti mezi hrami nejméně dvakrát vystřídali v řece při koupání a vodních hrátkách.

Večer dojde na vlastní zahájení celotáborové hry:
"Můj první tábor" shlédne hned po večeři úvodní scénku k "Dobrodružstvím Williho Foga" . Herci budou vedoucí v maskách zvířat, se kterými se děti budou během celého pobytu - a tedy při dobrodružné cestě Williho Foga - setkávat.
Všichni starší budou s legendou k celotáborové hře seznámeni až po setmění kolem desáté hodiny večerní - opět formou scénky v podání vedoucích. Všichni v táobře jsou zdraví.


 
Úterý 18.7.

Oba autobusy s dětmi dorazily v pořádku na tábor krátce po poledni, cesta proběhla v pohodě. Děti se nejprve ubytují v chatkách, těm nejmladším s ubytováním pomohou vedoucí. Během dne se děti seznámí s táborem i se svými novými kamarády v oddíle i se svými vedoucími. Stálí táborníci již obhlížejí známá místa - ano,je to skvělé, po roce jsme zase tady! 
(zapsáno ve 12.40 hod.)