Tábor On-line

INFORMACE Z  DĚTSKÉHO TÁBORA NA BARONU – PAPRSEK

 

Oddíl "Můj první tábor": děti ve věku 6 - 9 let alias oddíl "Déčka"

Děti ve věku 8 - 15 let jsou  rozdělené do tří oddílů (A,B,C) podle věku v rozpětí 2 - 3 roky, "Áčka" jsou nejstarší, "Céčka" nejmladší.

Oddíl Adventure Camp (také zvaný XPéčka): mládež 14 - 17 let

Všechny turnusy odjíždějí v příslušný odjezdový den z Prahy 4 – Opatov, Starochodovská 10

Sraz vždy v 9.00 hod., odjezd v 9.30 hod.

Plánovaný návrat z tábora je na stejné místo v příjezdový den v 16 hod.

GPS 50°1'35.271"N, 14°30'20.674"E

 

 Adresa tábora: LDT „Na Baronu – Paprsek “, jméno dítěte, 391 81 Veselí n. Lužnicí - napište dětem pohled nebo dopis ! Určitě je potěší.

Zprávy z průběhu tábora jsou zapisované v rámci časových a technických možností cca jedenkrát za 3 dni.

Dle možností budou také cca jednou za 3 dni aktualizované fotografie z tábora na facebooku - viz
 https://www.facebook.com/pg/Taborpaprsek/photos/?tab=album&album_id=1619106314767200

 

ON LINE TÁBOR 2017 - zprávy o průběhu celotáborové hry budou zapisované dle možností také cca jednou za3 dni
https://www.facebook.com/Taborpaprsek/?ref=page_internal

(zápisky naleznete dole pod fotkami)
.................................................................................................................................................................................................

Sobota 19.8.

Po pátečním horkém letním dni se v noci z pátku na sobotu prohnala táborem velká bouřka (většina dětí jí ani nezaznamenala, protože již spaly). V táboře ale žádné škody nenapáchala a všechny děti jsou v pořádku. Pouze v nočích hodinách byl tábor asi 4 hodiny bez proudu. A také je po velké bouřce takřka nulový mobilní signál.

Dnes budou probíhat závěrečné hry a další aktivity loučení s letošním táborem a "divokým západem".

Zítra děti odjedou autobusem z tábora. Platí předpokládaný příjezd do Prahy v 16.00 hodin.

(zapsáno c sobotu v 11.00 hodin)

 

Středa 16.8. a čtvrtek 17.8.

Máme krásné letní počasí, hry střídáme s koupáním, celotáborová hra pokračuje - více se dozvíte v pátek na facebooku
(odkaz viz výše).

V minulých dnech se vystřídalo krátce několik dětí na marodce s drobnějšími zdravotními problémy, nyní už je marodka zase prázdná a všichni jsou zdraví  si naplno užívají prázdnin. Ve středu večer se konal další táborák, na čtvrtek večer je v plánu celotáborová diskotéka.

Úterý 15.8.

Všechny oddíly vyrážejí na celodenní výlet do civilizace.
Oddíly A,B, a C využívají železného oře ze zastávky Frahelž do Třeboně a stejnou cestou zpět. Nejstarší oddíl XP se dostává do Třeboně a večer zpátky do tábora na cyklo - koních. Nejmladší oddíl se vydal pěšky k jezu Metel - děti za slunečného počasí využily výletu i ke koupání a před večeří se vrátily v pořádku zpátky do tábora.
Večer se rozhořel velký táborák, u kterého samozřejmě nechyběly kytary a písničky.

Neděle a pondělí 14.8.

Jaký by to byl divoký Západ bez koní ... A tak v pondělí kromě jiných táborových činností máme koňský den. Do tábora přijela profesionální  instruktorka jízdy na koni i se svým koněm. Děti si nejprve venku vyslechly povídání o koních a absolvovaly besedu s jezdeckou instruktorkou a poté se všichni, kteří chtěli, svezli na koni kolem táborového prostranství. Výběr z fotek s koňmi je umístěný na facebooku. Nelze tam ale umístit všechny fotky a tak další fotografie budou umístěné do táborové fotogalerie po skončení tábora. Snažili jsme se, aby každý jezdec měl své foto.

Ostatní táborové dění: z vězení uprchl bandita Jesse James, před nedávnem úspěšně dopadený. Šerif předal svým pomocníkům mapu, podle které se ho budou snažit v příštích dnech vystopovat. Pokračuje také stavba železnice, plnění indiánských zkoušek a další... V okolí tábora se potulují desperádi na svých cyklo - koních a snaží se divoký Západ ještě více zdivočet, čemuž šerif se svými pomocníky a spřátelenými indiány úspěšně brání.

Sobota 12.8.

Na tábor během dne přijíždějí noví malí táborníci do oddílu "D" neboli "Můj první tábor". Večer shlédli představení v podání vedoucích, kterým byli uvedeni do městečka Baronwille a do dění na divokém Západě.
Starší děti měly program se svými oddíly v táboře a jeho okolí.

Pátek 11.8.

V noci se počasí změnilo příchodem bouřky, hromy se ozývaly jakoby přímo nad táborem a rozpršelo se. Kvůli hřmění jsme byli v noci trochu více vzhůru, ale všichni a všechno v táboře je v pořádku. Jen zde máme poněkud mokro, jelikož od rána prší a také bouřky se honí jedna za druhou kolem tábora. Program se tedy dnes odehrává převážně v jídelně - kreslení, kvízy, stolní hry a promítání filmů.

Puťák oddílu "B" byl kvůli dešti předčasně ukončený. Děti se vrátily zpátky do tábora, rozvěsily mokré věci, kde se dalo ( v jídelně topíme a také sušíme) a dostaly hned teplou polévku na zahřátí.

Momentálně děti ze všech oddílů sledují v jídelně promítání filmů, případně někteří dospávají bouřkovou noc. Venku déšť slábne a také hřmění se ozývá už jenom zdálky (zapsáno v 16.10 hod.)

Na dnešní večer je v plánu divadelní představení v jídelně.


Středa 9.8. a čtvrtek 10.8.

Pokračuje teplé a převážně slunečné počasí, takže všechny oddíly střídají hry na suchu a hry ve vodě. V našem městečku Baronwille na divokém Západě se samozřejmě stále něco děje - o tom se dočtěte a můžete si prohlédnout na facebooku na  https://www.facebook.com/pg/Taborpaprsek/photos/?tab=album&album_id=1619106314767200

Ve středu večer se uskutečňuje speciální divadelní představení na řece v podání vedoucích, diváci - děti ho sledují ze břehu.

XPéčka se ve čtvrtek vracejí z cyklo-puťáku se spoustou zážitků zpátky do tábora.
Oddíl "B" se na puťák vydává.

Na čtvrteční večer je naplánovaný další velký táborák s posezením kytarami, harmonikou a písničkami. Pro nejmladší děti z oddílu "Můj první tábor" to bude zároveň táborák na rozloučenou -zítra jejich táborový pobyt končí a odjedou domů.

Úterý 8.8.

"Áčka" tráví celý den na puťáku a večer se vrací v pořádku zpátky do tábora. Ostatní oddíly v úterý ráno vyrážejí na celodenní výlety: nejmladší oddíly D a C mají za cíl jez Metel a přes den během výletu koupání, věkově prostřední oddíl B jede vlakem do Třeboně.
Na večer je pro všechny navrátilce z výletů připravené odpočinkové filmové promítání v jídelně.
Nejstarší oddíl "Adventure Camp" vyjíždí na cyklo-puťák se dvěma přespáními mimo tábor a s (převážně) vlastním vařením. Během puťáku mají v plánu kromě koupání mj. návštěvu lanového centra v Borkách. Ve středu je čeká trasa přes Třeboň na Majdalénu
.

Na facebooku bylo přidáno dalších cca 50 nových fotek.

Pondělí 7.8.

"Áčka" - celý oddíl se po snídani vypravuje a vyráží na puťák. V noci z pondělí na úterý přespí mimo tábor. Ostatní oddíly pokračují v plnění indiánských zkoušek, získávání surovin pro stavbu železnice, pátrání po stopách bandity Jesse Jamese - každá věková kategorie podle svého zaměření. Více o průběhu celotáborové hry najdetě na facebooku - viz výše. Všechny děti v táboře jsou zdravé, počasí tak akorát - pod mrakem, ale teplo.

Na facebooku naleznete nyní cca 65 fotografií z tábora napříč věkovými kategoriemi (odkaz viz výše).

Neděle 6.8.

Každý den slunce nesvítí - a tak je tomu i dnes. Od rána prší, proto se oddíly věnují westrenovým kvízům a jiným hrám v "saloonu" (jídelně). Během odpoledne déšť naštěstí ustává a tak se obyvatelé městečka Baronwille vydávají opět ven a věnují se činnostem v táboře a okolí. Všechny děti v táboře jsou zdravé.

Sobota 5.8.

Krásné prázdninové slunečné ráno. Probouzíme se v městečku Baronwille. Jednotlivé oddíly podle věkových kategorií se věnují svým činnostem v městečku a jeho okolí. Mimo jiné dochází k pokusu o vyloupení banky ( dodejme, že úspěšnému !) ze strany dětí, posléze jsou ovšem lupiči šerifem vypátráni, dostiženi a umístěni ve "věznici". Jiní se setkávají s indiánským kmenem Ugurů a musí splnit indiánské zkoušky, aby se mohli stát jejich přáteli Indiánů či dokonce členy kmene. Jiní se v noci setkávají s obchodníkem a uzavírají kontrakt na stavbu železnice z Little Creek do Anador City. K tomu je potřeba získat suroviny na stavbu. Nejmladší obyvatelé městečka (oddíl "Můj první tábor") se setkávají se šerifem a jeho pomocníkem, indiánem jménem Divoká Tlapa a jsou požádáni o pomoc při dopadení bandity Jesse Jamese. Nejstarší oddíl se pohybuje krajinou na svých koních (rozuměj kolech) a snaží se naopak "zpestřit" život na Západě všelijakými nelegálními činnostmi typu pašeráctví apod. Všichni své činnosti během dne střídají s koupáním a osvěžením v Nežárce.

Pátek 4.8.

Ráno sice prší, ovšem je teplo. Přemisťujeme se do jídelny a hrajeme hry a soutěže v jídelně. K polednímu déšť ustává a obloha se vyjasňuje. Po obědě a poledním odpočinku se chystáme opět do okolí tábora a hrát míčové i jiné hry v

Večer se u táboráku uskuteční slavnostní otevření westernového městečka a zahájení celotáborové hry. Od zítřka se už budeme probouzet na divokém Západě před dávnými lety a celotáborová hra se rozběhne naplno. Vzhledem k teplému počasí se určitě najde i čas na vykoupání v Nežárce hned u tábora nebo v rybníku Vydymač s písečnou pláží.

Všechny děti v táboře jsou zdravé a v pořádku.

Čtvrtek 3.8.

Oba autobusy s dětmi dorazily v pořádku na tábor krátce po poledni. Po vyložení věcí se děti nejprve ubytovaly v chatkách a během odpoledne seznámí se svými vedoucími a novými kamarády. Cesta proběhla v pohodě.

Odpoledne: hrajeme hry v táboře, děti, které jsou zde poprvé, se seznamují s táborem. Oddíly si také vyšly na vycházku a zahrát hry do lesa v nejbližším okolí tábora.
Večer byl zapálený velký uvítací táborák, u kterého poseděli všichni bez rozdílu věku. K táboráku patří samozřejmě písničky - kdo umí slova, zpíval, kdo zatím některé písničky neznal, jistě se je brzy naučí. Jako doprovod k písničkám máme nejen kytary, ale letos i harmoniku.