Letní tábory

Již 20. rokem organizujeme a nabízíme dětské letní tábory.

Tyto letní tábory komplexně zajišťujeme. Specializované tábory připravujeme ve spolupráci s našimi partnery. Každoročně se na naše tábory přihlásí více než 600 dětí. Velmi nás těší, že většina z nich se ráda vrací.

 Tradiční a oblíbený je chatkový tábor s celotáborovou hrou:

"Můj první tábor " - pro nejmenší od 6 do 8 let a to v 6-ti turnusech po 9 dnech

Tábor "Na Baronu - Paprsek" pro děti od 8 do 15 let

"Adventure Camp" - pro mládež od 15 do 17let

 Dále si můžete vybrat z táborů u moře v Chorvatsku, Itálii a také ze specializovaných táborů – airsoftový,u koní s jezdeckým výcvikem, rybářský, výtvarný, taneční, keltský, horolezecký, indiánský, kuchařský a další...

Tak ať jsou i letos děti na našich táborech spokojené a domů se vrátí zdravé a plné zážitků!

Vybrané letní tábory - přehled:

NÁZEVVĚK OD - DOCENA ODPOČET TURNUSŮINFO
Tábor "Na Baronu-Paprsek" 20158 - 15 let včetně (mládež 15 -17 let viz Adventure Camp)49703info
Můj první tábor "Na Baronu-Paprsek" 20156 - 9 let včetně předškoláků29906info
Adventure Camp "Na Baronu-Paprsek" 201515 - 17 let včetně57702info
Airsoftový tábor - Růžená, jižní Čechy10 - 17 let39905info
Chorvatsko -Pakoštane 20157-12 let, 13-18 let84909info
Itálie - Silvi Marina 20157-12 let, 13-18 let89902info
Itálie - Cesenatico 20157-12 let, 13-18 let119901info
Tábor s koňmi Borčice 20159 - 16 let390010info

Otevřete si výběr z mnoha dalších táborů.
Celkový přehled naleznete zde

 

 

Jak se přihlásit na letní tábory

Forma přihlášení na kterýkoli z našich táborů:

 • na našich stránkách vyplněním jednoduchého formuláře, který si otevřete přímo u konkrétního turnusu. Po vyplnění tohoto formuláře Vám zašleme přihlášku na letní tábor k podpisu.
 • e-mail zašlete na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript (s uvedením jména dítěte, data narození, požadovaném turnusu a tel.kontaktu)
 • telefonicky na 222 360 583  nebo 777 209 964. Na Vámi udaný kontakt (e-mail nebo poštovní adresu) následně rádi zašleme přihlášku a další materiály, týkající se jednotlivých táborů.
 • přímo v naší kanceláři. Otevřeno v pondělí – pátek 9.30 – 17.00 hodin s polední pauzou.

celý článek

 

Proč na naše letní tábory - 10+1 důvodů

 • Bezpečný tábor, to je krédo pro naše letní tábory

 • Proškolení výchovní pracovníci.

  Každý má také od lékaře zákonné potvrzení o schopnosti práce pracovat s dětmi na letním táboře (nesmí být starší 1 roku)
 • Důraz na potřeby každé věkové kategorie pro všechny letní dětské tábory

 • Připravený táborový program

  s tématickou celotáborovou hrou a rovnoměrným rozdělením zaměření na sport, dovednosti, zábavu a kolektivní pojetí her
 • Kvalitní táborová strava 5x denně.

  je důležitým základem pro letní tábory. Každý den ovoce a mléčné výrobky. Jídlo vaří naši kuchaři přímo na táboře a sami si dovážíme všechny suroviny. Máme tedy přímou kontrolu nad kvalitou připravované stravy. Každý den zaváží místní pekárna ("Pekárna Novosedly") čerstvé pečivo.
 • Ubytování v chatkách, pevné hygienické zázemí.

  Toto ocení děti zejména při špatném počasí což ani v létě nebývá vyjímkou. Na táboře je i vytápěné zázemí pro hry a usušení mokrých věcí
 • Umístění letního tábora

  Chatkový letní tábor je uprostřed jihočeských lesů v prostoru zákazu vjezdu motorovými vozidly. Letecký pohled si můžete prohlédnout zde
 • Tradice a zkušenosti - dětské tábory pořádáme již 15 let.

  Zázemí pořádající cestovní kanceláře. Zákonné pojištění CK proti úpadku, koncesní listina a živnostenské oprávnění. Můžete nás oslovit nejen mailem a telefonicky ale také nás můžete každý pracovní den osobně navštívit v naší cestovní kanceláři, kde Vám rádi zodpovíme Vaše dotazy a můžeme zde také vyřídit přihlášení Vašeho dítěte.

celý článek

 

Letní tábory - personál

Jedním z nejdůležitějších hledisek je to, kdo se o Vaše děti bude starat a to ať už přímo nebo nepřímo.

Oddílový vedoucí - letní tábor.

V první řadě se jedná o vedoucí, které tato práce baví. Na letní tábory jezdili už jako děti a často na konkrétním táboře "vyrostli".
Proškolení - je důležitou součástí přípravy na letní tábory. Přestože vedoucím žádný zákon neukládá povinnost účastnit se školení, dbáme na to aby jsme každý rok pořádali školení pro naše vedoucí. Zaměřujeme je zejména na prevenci bezpečnosti (v rámci toho jsme také spolupracovali s organizací “Dětství bez úrazu“, která na našich táborech prováděla praktické ukázky). Dále se věnujeme všem povinnostem oddílového vedoucího, metodickým postupům, předcházení či postupu v případě zaznamenání i malých projevů šikany. Neméně důležitou věcí je i zaměření na věkovou kategorii dětí a to s obzvláštním důrazem na nejmenší.

 

celý článek

 

Slevy, příspěvky od zaměstnavatele, dotace, připojištění:

Slevy na letní tábory

Možné využít slevy za v časné přihlášení a přihlášení přes internet na naše letní tábory. Při přechodu nejmenších z kategorie "Můj první tábor" do kategorie tábor pro starší je další sleva ve výši 400 Kč (tyto slevy možné ščítat).

Prémie "Přihlaš kamaráda" na letní tábor.

Vyhlašujeme prémii, kterou si děti z předchozích let již oblíbily - ani letos je nezklameme. Za každého nového kamaráda/ku, kteří ještě neabsolvovali náš zimní nebo letní tábor a letos pojedou, dostane dítě, které je přihlásilo, na táboře prémii 150,-Kč formou kapesného. Platí pouze v případě, že se kamarád tábora opravdu zúčastní.

Příspěvky od zaměstnavatele na letní tábor

Využití příspěvku z FKSP či jiného příspěvku zaměstnavatele - možnost platby přes fakturu (pro vystavení potřebujeme přesný název a adresu firmy, IČO, DIČ). Letní tábor je možné zaplatit až do výše 50% poukázkami Sodexo Flexi pass, Holiday pass, Check, Benefit plus.

celý článek

 

Historie předchozích ročníků - letní tábory:

Zde si můžete prohlédnout přehled pořádaných táborů v předchozích letech (starší verze webových stánek). Pokud Vás zajímá fotogalerie předchozích ročníků od roku 1997, tak ji naleznete v levém sloupci na této stránce.

 

 

celý článek

 

Tábor On-line

INFORMACE Z  DĚTSKÉHO TÁBORA NA BARONU – PAPRSEK

 

3. Turnus  3.8. - 20.8.2015

"Můj první tábor" 3.8. - 11.8.  a 12.8. - 20.8.2015  

Rodičům, jejichž děti se vrací do Prahy autobusem, připomínáme, že příjezd z tábora je ve čtvrtek 20.8.

 cca v 16 hod  (v závislosti na dopravní situaci) na Prahu 4 – Opatov, Starochodovská 10 (stejné místo jako odjezd na tábor)

 Oddíl "Můj první tábor" - děti ve věku 6 - 9 let (D)

Starší děti jsou rozdělené do tří základních oddílů -mladší 8 - 10 let (C) , prostřední 10 - 12 let (B)

a nejstarší děti 12 - 15 let (A)

Oddíl Adventure Camp (XP) - mládež 15 - 18 let

 

Adresa tábora: LDT „Na Baronu – Paprsek “, jméno dítěte, 391 81 Veselí n. Lužnicí - napište dětem pohled nebo dopis ! Určitě je potěší ...

 

 Informace o celotáborové hře můžete sledovat na http://www.taborpaprsek.cz/index.php/tabor-online-2015.html

(doplňují vedoucí přímo z tábora podle možností připojení, takže informace o celotáborové hře mohou být zpožděny).

Do fotogalerie bylo vložené množství fotografií z právě probíhajícího tábora.

Fotky naleznete na http://www.ckeso.cz/fotky/2015_-_Na_Baronu_Paprsek/

a zde si rozkliknete příslušnou věkovou kategorii. Některé fotky se jednotlivými kategoriemi prolínají.

 Středa 19.8.

Je zataženo, ale neprší. V táboře probíhají "workshopy" - na jednotlivých stanovištích v táboře a nejbližším okolí si děti ze všech oddílů mohou něco vyzkoušet nebo se něco nového naučit. Odpoledne už začneme postupně uklízet chatky a tábor, sbalíme si většinu věcí, podle počasí si zahrajeme něco s míčem venku nebo hry v jídelně.

Večer se uskuteční poslední letošní velké táborové sezení , doufáme že venku u táborového ohně, s kytarami a zpíváním.

A zítra hurá domů! Prázdniny naštěstí ještě nekončí...(zapsáno v 11.00 hod.)

Úterý 18.8.

Pondělní diskotéka proběhla ve znamení filmových "star" . Mimo jiné byly na místě vystavené filmové rekvizity, jako např. "neviditelný plášť Harryho Pottera",  piliny po použití motorové pily z filmu Texaský masakr motorovou pilou apod. Účastníci se mohli občerstvit u baru, kde "opravdový" barman vydával nápoje, samozřejmě nealkoholické.

V úterý dopoledne měl každý oddíl svůj samostatný program buď v táboře nebo v lese. Chvílemi docela pršelo, ale déšť postupně ustal, takže počasí bylo shledané jako ideální pro závěrečnou bitvu se zlým Gmörkem a jeho gmörkojedy. Děti si během dne při hrách nasbíraly materiály a suroviny (v podobě barevných kartiček),  které pak v táboře směnily za táborové peníze a za ně mohly nakoupit vybavení hodící se v boji  - jako např. střely ( = míčky), životy, štít, vlajku, lékárničku...

K bitvě s gmörkojedy došlo v lese. Obyvatelé našeho Baronhradu byly rozdělení do 5ti skupin napříč věkovými kategoriemi pod vedením XPéček. Skupiny se snažily dobýt gmörské "věže", což se jim postupně po urputném boji podařilo a gmörkojedi se stáhli na obranu hlavní věže, kde sídlil Gmörk. Místo jeho sídla jsme naštěstí znali - vypátraly ho v předchozích dnech děti z oddílu "Můj první tábor". I tato hlavní věž byla nakonec dobytá a Gmörka se podařilo zajmout.

Jelikož při bitvě všem vyhládlo, odebrali se zpátky do tábora na večeři. Po večeři jsme se vydali zpátky do lesa, kde na předem připraveném místě mělo dojít k "očištění Gmörkovi zlé duše" . Na tuto proceduru bylo potřeba použít spoustu srandária, které jsme hledali a těžili v předchozích dnech. Přidáním super-srandária vznikla speciální "hořlavá" směs, jenž byla zapálená pomocí "zhmotňovače ohně", který se podařilo XPéčkům nakonec přece jen získat. Hlavní Yarl ve slavnostní řeči poděkoval všem za vynaložené úsilí v průběhu celého tábora i v závěrečné bivě. Poté už za tmy došlo za doprovodu kouřových a světelných efektů k očištění Gmörkovi duše v "ohni". Zlý Gmörk náhle zmizel a objevila se bílá nevinná postava...Hurá, Jihozemí už je zase svobodné  a nic zlého mu nehrozí !

Pondělí 17.8

Dnes od rána prší, což přineslo vítané ochlazení, ovšem také poněkud  méně vítané mokro. XPéčka se i přes drobný déšť vydali dopoledne na kolech na hru mimo tábor. Všichni ostatní hrají hry v táboře pod střechou - buď v jídelně nebo v chatkách, luští šifry apod. Na odpoledne je přichystaná hra v jídelně. Děti jsou rozdělené do skupinek napříč věkovými kategoriemi (každá skupinku tvoří děti od nejmladších po nejstarší) a jednotlivé skupinky budou spolu soutěžit ve hře typu "Kufr". Tyto skupinky se původně měly takto dnes odpoledne střetnout s Gmörkem a Gmörkojedy, ale dnešní déšť je i pro Gmörkojedy příliš vytrvalý, takže jsou někde zalezlí...Střet se zřejmě odehraje zítra. Dnes večer se v jídelně uskuteční velká celotáborová diskotéka.(zapsáno v 15 hod.)

Neděle 16 8

Přes den až na jednu přeháňku nepršelo, takže jsme hráli hry v táboře a pokračovali v celotáborové hře. Oddíl C nachází stále další a další naleziště srandária, která posléze pronajímá "béčkům" a ti srandárium těží. Večer při sněmu vždy před celým táborem dosypávají srandárium na váhu,  aby všichni věděli, kolik už ho je proti Gmorkovi připraveného.

Oddíl A získal jedni z nejdůležitějších přísad - "diskoterárium" a také získal tajnou informaci, která je ovšem natolik tajná, že ji nikomu jinému "áčkaři" zatím nesdělili.

Nejstarší oddíl XP - mládež se pohybuje průběžně na kolech i pěšky podle mapy, kterou postupně skládá z jednotlivých dílů a patrá dál po "zhmotňovači ohně". Na každém dílu je vyznačený bod, kde se mohou setkat s některou z jihozemských postav či bytostí, která by mohla zhmotňovač ohně vlastnit.

Oddíl "D" - Můj první tábor - absolvoval statečně noční hru. Při ní děti zjistily, jaké je označení místa, kde se Gmorkova pevnost nachází.

Sobota 15.8.

Včera večer se na tajuplném místě mimo tábor setkaly děti s Gmorkem. Kulisu tohoto setkání  dotvářely hromy nepříliš vzdálené bouřky. Gmork je vyzval, aby se připravily na závěrečný střet s ním - takzvaný LARP a s jeho gmorkojedy. Všichni se vrátil do tábora právě včas, aby nezmokli. Později večer se nad táborem spustil déšťa přešla bouřka.

Dopoledne už bylo zase bez deště. Fotbalová utkání sehráli tentokrát vedoucí proti dětem, a to jednak ženská část vedoucích protí dívkám z oddílů A a XP, a další zápas mužská část vedoucích proti klukům a mládeži z oddílů A a XP. Obě utkání vyhráli vedoucí. před zápasy fungovala sázková kancelář, kde bylo možné tipovat a sázet na vítěze a vyhrát odměnu ve formě bonbónů při zápasech se samožrejmě vydatně fandilo. Hrající fotbalistky i fotbalisté, jakož i fanynky a fanoušci se posléze průbšžně vykoupali v řece. 

V sobotu večer se konal venku velký celotáborový sněm s několika kytarami a zpíváním.

Pátek 14.8

Během včerejšího dne si všechny mladší děti užily dosyta koupání. Děti ze starších oddílů (A, XP) si zase v Třeboni docela rády nakoupily různé drobnosti, hrály "razítkovanou" a zájemci navštívili třeboňnský pivovar. Večer měl každý oddíl svůj program - moderovaný večer, při kterém se hrály různé hry, soutěže, předváděly se scénky, zpívaly písničky apod.

Dnes jsou na programu hry v táboře, v řece a v blízkém okolí. Také se uskuteční turnaje ve fotbale (kluci) a v přehazované (děvčata).Večer se formou show - odehrané vedoucími v kostýmech postav Jihozemí - děti dozvědí, že se chystá závěrečná bitva proti Gmörkovi, protože už je téměř všechno potřebné ke konečnému boji nachystané. Děti z oddílu "Můj první tábor" se to dozvědí v táboře, ostatní děti půjdou mimo tábor na určené místo - nejdříve mladší a později starší oddíly.Pro každou věkovou kategorii je připravená jiná forma show. (zapsáno ve 14.00 hod.)

Čtvrtek 13.8.

Včera večer se konal další celotáborový sněm, kdy všichni poseděli kolem táborového ohně (tedy spíše malého a velmi hlídaného ohníčku) s kytarou a písničkami. Sněmu se vždy účastní vedoucí v kostýmech z Jihozemí. Potom se noví malí táborníci, kteří přijeli na svůj první tábor, setkali s Yarlem - jednou z postav příběhu. Ten je uvítal v Baronhradu a pověděl jim příběh o Jihozemí a o tom, že jejich úlohou bude zjistit, kde sídlí tajemný zlý Gmork, proti kterému obyvatelé Jihozemí bojují.Oddíl C po skončení Sněmu navštívil velmistra Mistra Průzkumníka, který se povýšil z učňů na mistry.

Dnes se všechny oddíly vydaly na výlet. Mladší děti - "Můj první tábor" šly na vlak a pak vlakem k pískovnám za koupáním, oddíly B a C se šly koupat k jezu Metel . Starší děti - oddíl A a XPéčka - odjely vlakem do Třeboně.(zapsáno v 11.00 hod.)

Středa 12.8.

Včerejší večer byl nakonec vzhledem k počasí a k únavě klidový odpočinkový - v jídelně s filmovou pohádkou a s dřívější večerkou.

Dnes je opět horko, takže program všech v táboře je spíše odpočinkový, pitný a ochlazovací. Oddíl "B" se dnes vrací z puťáku.

V rámci celotáborové hry oddíl "C" našel už čtyři naleziště srandária, oddíl "B" vytěžil nalezené zelené srandárium a bude pokračovat v těžbě srandária bílého. Oddíl "A" očekává příchod Nicolase Flejmla, od něhož potřebuje získat informace - přijde Nicolas Flejml dnes? nebo až zítra ? uvidíme...Nejstarší oddíl "XP"se ráno vydal za paní z Rubínového zámku, o jehož existenci se dozvěděl z dalšího nalezeného útržku mapy. Chtěl tam získat látku zvanou "zhmotňovač ohně" , ale v zámku tato látka nebyla. Nicméně zámecká paní za splnění určitého úkolu prozradila, kam se mají při dalším putování vydat a kde lze zhmotňovač ohně nalézt  (zapsáno ve 12.30 hod.)

Úterý 11.8.

Dnes náš Baronhrad opustila část nejmladších táborníků - "Můj první tábor". Včera byl jejich poslední večer na táboře, takže v rámci celotáborové hry pro ně paní z Pávku uspořádala hostinu na rozloučenou. Děti jí předtím poslaly zprávu. Kromě toho bylo také závěrečné vyhodnocení her a soutěží v rámci tohoto oddílu.

Jinak během včerejšícho dne se děti průběžně koupaly, cachtaly a řádily v Nežárce po skupinkách se svými oddíly. Pondělní večer proběhl ve znamení koncertu, na kterém vysstupovaly světoznámé hudební skupiny jako např. "ABBA", "Johnny Lennon" a mnoho dalších.

Dnes dopoledne hrál oddíl "céček" hru v okolí tábora - putování a poznávání okolí podle mapy. "Béčka" jsou se svými vedoucími ještě na puťáku, děti jsou v pořádku a mají v plánu vrátit se do tábora během středečního dopoledne. Oddíl "A" hrál dnes v lese "bigovku"a různé hry v táboře a u řeky. Od Alchymisty dostal další přísadu do lektvaru, potřebného k výrobě vytouženého Super-Srandária.

Nejstarší XPéčka částečně odpočívali v táboře a v lese si zahráli "brtníky"

Vzhledem k počasí je v plánu na odpoledne zase průběžně koupání a hry u řeky, případně v táboře a jeho nejbližším okolí. Večer bude pokračovat další etapa celotáborové hry (zapsáno ve 14 hod.)

Pondělí 10.8.

Dnešek je pro změnu "dnem hudebním". Jednotlivé skupinky dětí představují hudební skupiny, hudební tělesa nebo rockové a popové hvězdy podle vlastního výběru. Během dne si kromě běžných míčových a jiných her připravují svoje vystoupení,  kterým se pochlubí při večerním táborovém koncertu.

Je už zase teplo a slunečno, ale není takové vedro jako v předchozích dnech, za což jsou všichni v Baronhradu rádi.(zapsáno ve 13.00 hod)

Sobota 8.8. a neděle  9.8.

Sobota byla "vojenským dnem". Tábor navštívili profesionální vojáci a záchranáři a předvedli dětem ukázky zbraní, vojenského vybavení všeho druhu, výcviku včetně ukázek některých akcí, např. vniknutí do budovy obsazené nepřítelem. Tyto akce zaujaly velmi nejen kluky, ale i většinu děvčat. Záchranáři - specialisté potom ještě uspořádali pro starší děti (oddíly A a B)  názornou přednášku o tom, jak si počínat a zachovat se v různých vvyjímečných situacích, při nehodách, zraněních apod. a o poskytování první pomoci.

V neděli po poledni a ještě znovu během odpoledne přišla bouřka s deštěm, po němž se konečně trochu ochladilo.

Oddílový program:

 "Můj první tábor" se vrátil ze svého puťáku v sobotu dopoledne zpátky do tábora, děti všechno zvládly výtečně ! Během puťáku od čaroděje dostaly mapu s cestou k pokladu. Když se pak vydaly podle mapy, na označeném místě skutečně našli "Poklad Madam z Pávku", který si mohly ponechat.

"Céčka" se vydali na puťák v sobotu odpoledne, na puťáku si zkusí sami připravit jídlo a samozřejmě přespat po přístřeškem mimo tábor. Místo na táboření už mají nachystané.

Oddíl "B" se v sobotu vypravil na výlet do Třeboně. V neděli děti mimo jiné vyráběly nástroje pro výrobu Srandária podle pokynů mistra horníka Dulmena, který jim předal cenné rady.

"Áčka" se v sobotu vrátili úspěšně a v pořádku z puťáku. Cestou se setkali s Velmistrem, který je pochválil za vybudování předsunuté laboratoře, dozvěděli se, že už hodně věcí k výrobě "Super-Srandária" mají, ale stále ještě něco schází...Jinak děti vybalovaly věci po návratu z puťáku a odpočívaly.

"XPéčka" se vrátili ze svého puťáku do tábora v neděli kolem poledne. Část ho absolvovali pěšky, protože trasa použití kol nedovolovala, ale posléze jim byla kola dopravená na dohodnuté místo a část trasy byla tedy cyklistická. Tento oddíl kola vůbec často využívá na přesuny všeho druhu.

Pátek 7.8.

Ve čtvrtek večer jsme se uchýlili do jídelny a  promítali si film. Dnes od ráno opět slunečno a horko. Děti nosí na hlavách čepičky a podobně, případně si namáčejí si hlavy a vedoucí hlídají, aby všichni dostatečně pili.

Nejmladší táborníci "D" se dnes potkali s hodným kouzelníkem. Ten je pomohl nasměrovat, kam mají jít, aby našli útočiště zlého kouzelníka Gmorka. Poté se tedy děti za pomoci vedoucích sbalily a vydaly se na mini-puťák, při kterém přespí mimo tábor pod přístřeškem kousek od tábora. Cestou mají v plánu koupání.

Oddílu "C" se podařilo najít první naleziště srandária. Dnes večer se vydají hledat další naleziště. Naleziště této vzácné horniny pak pronajímají oddílu "B", který má na starosti těžbu srandária. K pronajímání pozemků a dalším transakcím slouží speciální táborové peníze.

Oddíl "áček" se vrátil ráno z puťáku do tábora. Děti se setkaly s velmistrem alchymistou Nicolasem Slemlem, od něhož dostali za úkol vybudovat předsunutou laboratoř pro vývoj super-srandária (vylepšená hornina srandárium). Laboratoř se jim už úspěšně podařilo vybudovat.

"XPéčka" měly noční odchod na puťák. Tentokrát se vyjímečně nepohybují na kolech, která jinak často používají. Od Kronikáře získali mapu - ta je ovšem "za hranicí Jihozemí" neúplná, takže ji musí při svém putování doplnit.

Průběžně během programu se všechny věkové kategorie ochlazují v Nežárce, či v případě puťáku tam, kde je možnost koupání.(zapsáno v 17.00 hod.)

 

Čtvrtek 6.8.

Včera večer u již obvyklého celotáborového venkovního sezení nás navštívil Alchymista. Od něj se děti dozvěděly, že k poražení zlého Gmorka je potřeba získat zvláštní a neobyčejnou horninu : srandárium. Srandárium je pak před Gmorkem nutné zapálit speciální látkou - no jo, ale kde to všechno nalézt ? A kde se vůbec teď Gmork nachází ? Alchymista rozděli dětem úlohy podle jednotlivých věkových kategorií, aby se všichni  podle svých sil na poražení Gmorka podíleli. Oddíl "Můj první tábor" se bude snažit podle různých vzkazů a stop zjistit, kde Gmork teď je. Prostřední věková kategorie - béčka a céčka - se pak za Gmorkem vypraví, aby o něm zjistili co nejvíce. Oddíl starších dětí - áčka - bude pátrat po srandáriu a najstarší XPéčka musí nalézt zápalnou látku, s níž jedinou lze srandárium zapálit. Máme na to ještě řadu dní... V jednotlivých hrách budou děti postupně získávat body, informace a všechno, co jim může v dosažení cíle pomoci.

Dnešek patří celotáborovému celodennímu výletu. Odíly B a C odjely vlakem do Třeboně a vrátí se do tábora před večeří. Nejstarší XPéčka a Můj první tábor vyrazily k Lužnici k jezu Metel hlavně za koupáním, které probíhá samozřejmě pod dozorem vedoucích. Áčkaři se sbalili už včera večer a odešli na puťák s přespáním na dvě noci mimo tábor. Na puťáku si vyzkouší mimo jiné vlastní vaření a samozřejmě se za současného horkého počasí budou také koupat. Z puťáku se vrátí do tábora v pátek. (zapsáno ve 13.00 hod.)

Středa 5.8.

Včerejší teplý letní večer patřil opět posezení s kytarou a písničkami.

Každý oddíl byl už seznámený s tím, co ho čeká v táborové hře a tedy v boji proti Gmorkovi. Dnes děti hrají se svými oddlíly hry v táboře a okolí: "Můj první tábor" a maldší děti - "céčka" zůstaly v táboře poblíž řeky, prostřední oddíl - "béčka" hrály hry v lese a nejstarší děti - "áčka" a Adventure Camp šly také do lesa a hrály "bigošku".

Na zítřek je plánovaný celodenní výlet, vzhledem k počasí nejspíš spojený s koupáním.

Suché horké počasí zničilo komáry, kteří se letos vyskytují v přijatelné míře, ale zato přeje vosám - bylo ošetřeno několik žihadel. Jinak jsou v táboře všichni zdraví  ( zapsáno ve 14.30 hod.)

Úterý 4.8.

Stále panuje krásné slunečné a velmi teplé počasí. Všechny děti byly dopoledne v lese seznámit se s nejbližším okolím tábora, nejstarší - áčka - časně dopoledne hráli ping-pong, poté se odebrali také do lesa a po návratu z lesa se většina děti vykoupala a ochladila v řece. Odpoledne budeme hrát hry v táboře, v řece a u řeky. (zapsáno v 15 hod.)

Pondělí 3.8.

Oba autobusy s dětmi dorazily krátce po poledni v pořádku na tábor "Na Baronu -Paprsek".

Děti se ubytovaly v chatkách, v průběhu odpoledne dovezli rodiče ještě několik dětí, vesměs nejmladších malých táborníků na jejich první tábor. V horkém letním odpoledni se děti postupně vystřídaly a ochladily v řece Nežárce, která teče vedle tábora a má v těchto dnech dost málo vody, ale hlavně že stále teče... Také se seznamovaly se svými novými kamarády v oddíle a se svými vedoucími a zahrály si krátké seznamovací hry.

Večer patřil posezení s kytarou a písničkami. Během večera vedoucí v kostýmech také vyprávěním příběhů seznámili děti s letošní celotáborovou hrou, která volně navazuje na přechozí dva ročníky "Jihozemí" (země z říše fantasy, velmi volně na motivy "Pána prstenů"). Jihozemí sužuje zlý čaroděj Gmork,  s nímž je nutné se vypořádat...
Vzhledem k panujícímu suchu se nemohl konat obvyklý zahajovací táborák.

Stručné zprávy z průběhu tábora budou zde zapisovány v rámci časových a technických možností jedenkrát za den, případně jedenkrát za 2 - 3 dni.
 
 

 

 

 

celý článek