Letní tábory

Již 19. rokem organizujeme a nabízíme dětské letní tábory.

Tyto letní tábory komplexně zajišťujeme. Specializované tábory připravujeme ve spolupráci s našimi partnery. Každoročně se na naše tábory přihlásí více než 600 dětí. Velmi nás těší, že většina z nich se ráda vrací.

 

 

Tradiční a oblíbený je chatkový tábor s celotáborovou hrou:

"Můj první tábor " - pro nejmenší od 6 do 8 let a to v 6-ti turnusech po 9 dnech

Tábor "Na Baronu - Paprsek" pro děti od 8 do 15 let

"Adventure Camp" - pro mládež od 15 do 17let

 Dále si můžete vybrat z táborů u moře v Chorvatsku, Itálii a také ze specializovaných táborů – airsoftový,u koní s jezdeckým výcvikem, rybářský, výtvarný, taneční, keltský, horolezecký, indiánský, kuchařský a další...

Tak ať jsou i letos děti na našich táborech spokojené a domů se vrátí zdravé a plné zážitků!

Vybrané letní tábory - přehled:

NÁZEVVĚK OD - DOCENA ODPOČET TURNUSŮINFO
Tábor "Na Baronu-Paprsek" 20148 - 15 let včetně (mládež 15-17 let viz Adventure Camp)49703info
Můj první tábor "Na Baronu-Paprsek" 20146 - 9 let včetně předškoláků29906info
Adventure Camp "Na Baronu-Paprsek" 201415 - 17 let včetně56702info
Chorvatsko - Biograd na Moru 20147 - 12 let, 13 - 18 let799010info
Itálie - Silvi Marina 20147 - 12 let, 13 -18 let89902info
Itálie - Cesenatico 20147 -12 let, 13-18 let109902info
Airsoftový tábor v jižních Čechách10 - 17 let39905info
Airsoftový tábor na jižní Moravě10 - 17 let44901info
Taneční tábor7 - 17 let41903info
Tábor s koňmi Borčice 20149 - 16 let39009info
S jezdeckým výcvikem - Licibořice 2014 8 - 17 let42805info
Rybářský tábor "Petrův zdar" 2014mladší 8-12 let, starší 12 - 18 let37802info

Otevřete si výběr z mnoha dalších táborů.
Celkový přehled naleznete zde

 

2014 LETNÍ TÁBORY - přehled všech pořádaných taborů

 

Kompletní nabídka zde - letní tábory pořádané v roce 2014.

Specializované tábory v ČR s rozsáhlým zaměřením a tábory u moře budou dodány v druhé polovině března.

celý článek

 

Jak se přihlásit na letní tábory

Forma přihlášení na kterýkoliv z našich táborů:

 • na našich stránkách vyplněním jednoduchého formuláře, který si otevřete přímo u konkrétního turnusu. Po vyplnění tohoto formuláře Vám zašleme přihlášku na letní tábor k podpisu.
 • e-mail zašlete na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript (s uvedením jména dítěte, data narození, požadovaném turnusu a tel.kontaktu)
 • telefonicky na 222 782 931 (i vzkazem na záznamník na tomto čísle) nebo mobilním čísle 777-209964. Na Vámi udaný kontakt (e-mail nebo poštovní adresu) následně rádi zašleme přihlášku a další materiály, týkající se jednotlivých táborů.
 • Přímo v naší kanceláři. Otevřeno v pondělí – pátek 9.30 – 17.00 hodin s polední pauzou.

celý článek

 

Proč na naše letní tábory - 10+1 důvodů

 • Bezpečný tábor, to je krédo pro naše letní tábory

 • Proškolení výchovní pracovníci.

  Každý má také od lékaře zákonné potvrzení o schopnosti práce pracovat s dětmi na letním táboře (nesmí být starší 1 roku)
 • Důraz na potřeby každé věkové kategorie pro všechny letní dětské tábory

 • Připravený táborový program

  s tématickou celotáborovou hrou a rovnoměrným rozdělením zaměření na sport, dovednosti, zábavu a kolektivní pojetí her
 • Kvalitní táborová strava 5x denně.

  je důležitým základem pro letní tábory. Každý den ovoce a mléčné výrobky. Jídlo vaří naši kuchaři přímo na táboře a sami si dovážíme všechny suroviny. Máme tedy přímou kontrolu nad kvalitou připravované stravy. Každý den zaváží místní pekárna ("Pekárna Novosedly") čerstvé pečivo.
 • Ubytování v chatkách, pevné hygienické zázemí.

  Toto ocení děti zejména při špatném počasí což ani v létě nebývá vyjímkou. Na táboře je i vytápěné zázemí pro hry a usušení mokrých věcí
 • Umístění letního tábora

  Chatkový letní tábor je uprostřed jihočeských lesů v prostoru zákazu vjezdu motorovými vozidly. Letecký pohled si můžete prohlédnout zde
 • Tradice a zkušenosti - dětské tábory pořádáme již 15 let.

  Zázemí pořádající cestovní kanceláře. Zákonné pojištění CK proti úpadku, koncesní listina a živnostenské oprávnění. Můžete nás oslovit nejen mailem a telefonicky ale také nás můžete každý pracovní den osobně navštívit v naší cestovní kanceláři, kde Vám rádi zodpovíme Vaše dotazy a můžeme zde také vyřídit přihlášení Vašeho dítěte.

celý článek

 

Letní tábory - personál

Jedním z nejdůležitějších hledisek je to, kdo se o Vaše děti bude starat a to ať už přímo nebo nepřímo.

Oddílový vedoucí - letní tábor.

V první řadě se jedná o vedoucí, které tato práce baví. Na letní tábory jezdili už jako děti a často na konkrétním táboře "vyrostli".
Proškolení - je důležitou součástí přípravy na letní tábory. Přestože vedoucím žádný zákon neukládá povinnost účastnit se školení, dbáme na to aby jsme každý rok pořádali školení pro naše vedoucí. Zaměřujeme je zejména na prevenci bezpečnosti (v rámci toho jsme také spolupracovali s organizací “Dětství bez úrazu“, která na našich táborech prováděla praktické ukázky). Dále se věnujeme všem povinnostem oddílového vedoucího, metodickým postupům, předcházení či postupu v případě zaznamenání i malých projevů šikany. Neméně důležitou věcí je i zaměření na věkovou kategorii dětí a to s obzvláštním důrazem na nejmenší.

 

celý článek

 

Slevy, příspěvky od zaměstnavatele, dotace, připojištění:

Slevy na letní tábory

Možné využít slevy za v časné přihlášení a přihlášení přes internet na naše letní tábory. Při přechodu nejmenších z kategorie "Můj první tábor" do kategorie tábor pro starší je další sleva ve výši 400 Kč (tyto slevy možné ščítat).

Prémie "Přihlaš kamaráda" na letní tábor.

Vyhlašujeme prémii, kterou si děti z předchozích let již oblíbily - ani letos je nezklameme. Za každého nového kamaráda/ku, kteří ještě neabsolvovali náš zimní nebo letní tábor a letos pojedou, dostane dítě, které je přihlásilo, na táboře prémii 150,-Kč formou kapesného. Platí pouze v případě, že se kamarád tábora opravdu zúčastní.

Příspěvky od zaměstnavatele na letní tábor

Využití příspěvku z FKSP či jiného příspěvku zaměstnavatele - možnost platby přes fakturu (pro vystavení potřebujeme přesný název a adresu firmy, IČO, DIČ). Letní tábor je možné zaplatit až do výše 50% poukázkami Sodexo Flexi pass, Holiday pass, Check, Benefit plus.

celý článek

 

Historie předchozích ročníků - letní tábory:

Zde si můžete prohlédnout přehled pořádaných táborů v předchozích letech (starší verze webových stánek). Pokud Vás zajímá fotogalerie předchozích ročníků od roku 1997, tak ji naleznete v levém sloupci na této stránce.

 

celý článek

 

Tábor On-line

INFORMACE Z  DĚTSKÉHO TÁBORA NA BARONU – PAPRSEK

 

Turnus 31.7. - 17.8 2014

"Můj první tábor" 31.7. -8.8.  a  9.8 - 17.8.2014

 

Oddíl "Můj první tábor" - děti ve věku 6 - 9 let

Starší děti jsou rozdělené do dvou základních oddílů,  věkové rozpětí cca 9 - 12 let a 12 -15 let. Někde se věková hranice překrývá, aby mohli být  kamarádi v oddíle spolu. V rámci celotáborové hry jsou děti ještě rozdělené na menší skupinky.

"Adventure Camp" - mládež 15 - 17 let. Na táboře je tato kategorie nazývána také Xpéčka

 

 

Rodičům, jejichž děti se vrací do Prahy autobusem, připomínáme, že příjezd z tábora je v neděli v 16 hod  (v závislosti na dopravní situaci může dojít k mírnému zpoždění) na stejné místo jako byl odjezd na tábor, tedy Praha 4 – Opatov, Starochodovská 10 

 

 

Další informace z průběhu celotáborové hry můžete nalézt také  na http://www.taborpaprsek.cz/index.php/tabor-online-2014.html

Spoustu nových fotek najdete na http://www.ckeso.cz/fotky/2014_-_Na_Baronu_Paprsek/

Další fotky sledujte na facebooku https://www.facebook.com/Taborpaprsek

 

Sobota 16.8.

Program bude přizpůsobený počasí. Na odpoledne je v plánu velký táborový "workshop" s několika stanovišti v areálu tábora, kde si budou děti moci zasoutěžit, vyzkoušet svoji zručnost, šikovnost, znalosti či jiné dovednosti.

Také chceme sehrát další utkání ve fotbale a volebale. Budou i vyhlášené výsledky zbývajících soutěží, předání odměn aj. Během dne si  děti už sbalí částečně věci a připraví se na zítřejší odjezd.

Večer posedíme při letošním závěrečném táboráku s kytarou a písničkami. V případě špatného počasí se přesuneme do jídelny, ale věříme, že ho déšť nepokazí.

A zítra hurá domů, všechny čeká ještě dost velký kus prázdnin !

(zapsáno v sobotu ráno)

Pátek 15.8.

Přes den částečně pršelo, pak se vyčasilo.Bouřky, které se vyskytovaly v okolí, se táboru vyhnuly. Nejstarší oddíl A se věnoval zdravovědě ve velkém stanu, mladší děti hrály hry v jídelně. Pak se prostřední oddíl vydal do lesa hrát "bigovku" a také Můj první tábor hrál odpoledne hry v lese.

Večer se uskutečnil záverečný celotáborový bál s vyhlášením hodnocení celotáborové hry a některých soutěží.

Čtvrtek 14.8.

Včerejší diskotéka se vydařila. Její součástí byl i "Bar Paprsek", kde byly k mání nápoje vč. např. Rychlých špuntů.

Prostřední oddíl se včera večer také vydal na noční "bojovku". Šli do Temného lesa, kde se snažili  získat další indicie k Magickým kamenům.Cestou se v lese se však setkali škodícími  Gmörkojedy... Dnes večer se za Gmörkojedy ovšem vydají znovu - přímo na jejich sněm - a pokusí se je z území Pustiny vyhnat.

K dnešku:  je opět zataženo, ale dopoledne spadlo jen pár kapek, takže se všichni vesele pohybují venku. "Můj první tábor" a prostřední oddíl hráli hry v táboře, nejstařší oddíl si vyzkoušel lukostřelbu. Lukostřelbu dnes také ještě trénovali ti nejstarší - Xpéčka.

Odpoledne se všechny oddíly v rámci celotáborové hry vydají mimo tábor na "cestu po Varii"... Co je na cestě čeká, poutníci nevědí. Návrat do tábora bude na večeři.

Středa 13.8.

Včera se všechny děti vrátily v pořádku z celodenního výletu. Dnes máme opět zataženo, trochu se ochladilo, ale neprší a tak je počasí pro pohyb a sport tak akorát.

Dnes dopoledne "XPéčka" zkoušeli lukostřelbu. Odpoledne vyrazí společně s prostředím oddílem do lesa na hru zvanou "blokáda".

Prostřední oddíl se dnes také chce pustit do sbírání borůvek - dokonce na žádost většiny dětí. Borůvek je v lese stále dost.                         

Nejstarší oddíl hrál dopoledne hry v táboře. Odpoledne se bude pohybovat v lese při hře " boj o vlajku" - dvě skupiny mají každá svoje stanoviště, své útočníky a hlídače. V členitém terénu se obě skupiny snaží zvítězit na protivníkem a ukořistit jeho vlajku, čemuž se hlídači každého stanoviště pochopitelně snaží zabránit.

"Můj první tábor" se pohybuje po celý den v táboře a jeho bezprostředním okolí - děti hrají hry s míčem i bez něj, převážně pohybové.

Večer se uskuteční celotáborová diskotéka.

Úterý 12.8.

Včera pršelo, ale dnes už je zase bez deště, i když zataženo a sluníčko vykoukne jen občas.

Všechny oddíly se vydaly na celodenní výlet: nejmladší děti - "Můj první tábor" a nejstarší oddíl jeli vlakem do Třeboně, prostřední oddíl se vypravil pěšky k jezu Metel a XPéčka neboli Adventure Camp vyrazili do Třeboně na kolech. Do tábora se všichni vrátí před večeří.

 

Sobota 9.8. a neděle 10.8.

Včerejší fotbal mezi vedoucími a dětmi dopadl následovně:

děvčata děti vs vedoucí holky 0:7
kluci děti vs vedoucí 5:4

Dnes proběhl takzvaný "XP den".
Znamená to, že nejstarší mládež z Adventure Campu připravovala a uskutečnila pod dohledem vedoucích hry a další program pro ostatní děti.
Hrály se štafety, kousáci, opičí dráha a další.
Před večeří proběhlo skupinové focení po oddílech.

Děti si také po oba dny dostatečně užily koupání a různé vodní hry v řece Nežárce, k čemuž počasí přímo vybízelo.

 

Pátek 8.8.

Počasí je od rána krásně letní.

Adventure camp vyrazil na projížďku na kole po okolí tábora.

Starší děti hrají hru s mapou v okolí tábora a mladší jsou v lese.

Zítra je plánu Olympiáda a společné zápasy vedoucích proti dětem ve fotbalu a volejbalu.

Večer pak bude slavnostní oheň.

Mnohem více innformací o celotáborové hře sledujte průběžně na odkazu
http://www.taborpaprsek.cz/index.php/tabor-online-2014.html

Spoustu nových fotek najdete na http://www.ckeso.cz/fotky/2014_-_Na_Baronu_Paprsek/

Další fotky sledujte na facebooku https://www.facebook.com/Taborpaprsek

 

 

Čtvrtek 7.8.

Přespání mimo tábor si vyzkoušeli také mladší děti cca 8-11 let. Dnes se vrátily spokojené do tábora.

Adventure Camp se vrátil z putování na Majdalenu. Den pak strávil zejména odpočinkem.

Poslední den na táboře si užily děti z "Meho prvního tábora". Absolvovaly závěrečnou hru a večer pro ně byla uspořádána hostina a vyhodnocení. Z tábora odjedou v pátek dopoleden.

 

 

Středa 6.8.

Dopoledne se úspěšně vrátily nejmenší děti Můj první tábor z mini puťáku na kterém se jim moc líbilo.
Děti středního věku dostaly od Alkazara poslední indicii. Než se vydají pro posvátné kameny, musejí se na noc ukrýt mimo tábor. Odejdou tedy s vedoucími přespat na puťák mimo tábor.
Včera proběhlo setkání s králem Středozemí. Děti dostaly úkol zjistit, co se děje v tamním lese a pomohli sjednotit Severozemí.
Nejstarší děti dostaly od krále Godhraka zprávu, že mají vytvořit erby a složit pro něj oslavnou báseň.
Adventure Camp byl kvůli šíření zhoubných nemocí evakuován a vydal se na 2 dny až k Majdaleně.

Počasí nám celý den přálo. Bylo teplo a odpoledne i slunečno.

Úterý 5.8.

Dnešní celodenní výlet vlakem do Třeboně se povedl. Počasí nám tentokrát přálo. Všichni se vrátili odpoledne vyzbrojeni nakoupenými sladkostmi a možná i nějakou drobností pro rodiče.
Protože nám počasí přeje, tak se nejmenší děti z "Mého prvního tábora" vydaly přespat na mini puťák kousek za tábor. Vracet se budou ve středu na oběd.
Adventure Camp, který se neúčastnil výletu, hrál dopoledne softball na louce a odpoledne se vydal z tábora na kola.

 

Neděle 3.8. a pondělí 4.8.

V neděli se starší děti a Adventure Camp vrátili z puťáku. Deště se jim vyhnuly a tak proběhl puťák úspěšně.
Velké bouřky, které strašily velkou část ČR se oblasti tábora naštětí vyhuly.
Dnes byl plánovaný celotáborový výlet do Třeboně. Od rána však vytrvale pršlo a tak se vedoucí rozhodli výlet posunout pravděpodobně na zítřek.
Dopoledne byl tedy program v jídelně - hry a promítání.
Po obědě se udělalo už pěkně a teplo a tak je na odpoledne již naplánován venkovní program.
Nejmenší budou hrát hry v lese. Starší děti mají naplánovány šifry a Adventure Camp vyrazí na kole.
A večer se už všichni těší na táborovou diskotéku.

Sobota 2.8.

Včera večer byl úvod do hry. "Král" rozdal úkoly a jednotlivé skupiny se budou snažit zachránit zvířata, která onemocněla záhadnou nemocí.
Výše je uveden odkaz na kterém budete moci v průběhu tábora sledovat nejen podrobnější informace o hře. Čerstvě zde přibylo na facebooku prvních 6 fotek na odkazu zde.
Počasí bylo dnes nádherně letní, takže se děti během dne mohli koupat v řece Nežárce.

Adventure Camp a starší děti odešli dnes na puťák.
Ostatní děti hrály v rámci celotáborové hry v lese a na louce.

Pátek 1.8.

Dnes je zatím trochu zataženo, ale stále velmi teplo (na kraťasy a trička). Děti se vydaly se svými oddílovými vedoucími do lesa do okolí tábora. Hry v okolí tábora budou probíhat  i během odpoledne. Na večer je připravené divadelní představení v podání vedoucích, které uvede děti do děje celotáborové hry a do "Jihozemí " a do "Divočiny" (jedna z jihozemských provincií), kde se bude děj hry odehrávat.

Všechny děti v táboře jsou zdravé (zapsáno cca v 11.40 hod.)

Čtvrtek 31.7.

Oba autobusy s dětmi dorazily v pořádku na tábor krátce před 13 hod.. V průběhu odpoledne přijely další děti, které vezli na tábor rodiče.

Děti se nejdříve ubytovaly v chatkách. Ty, které jsou tady poprvé, se během odpoledne seznamovaly s táborem. Ty, které už zde byly dříve, obhlédly známá místa a seznamovaly se s novými kamarády a vítaly se s kamarády z loňska. Během odpoledne se hrály krátké hry v areálu tábora. Odpoledne spadlo pár dešťových kapek, bylo stále teplo, večer se obloha vyjasnila, takže nic nepokazilo večerní velký zahajovací táborák. Vedoucí se ho účastnili v kostýmech postav z celotáborové hry.

 

 

 

 

celý článek