Letní tábory

Již 20. rokem organizujeme a nabízíme dětské letní tábory.

Tyto letní tábory komplexně zajišťujeme. Specializované tábory připravujeme ve spolupráci s našimi partnery. Každoročně se na naše tábory přihlásí více než 600 dětí. Velmi nás těší, že většina z nich se ráda vrací.

 Tradiční a oblíbený je chatkový tábor s celotáborovou hrou:

"Můj první tábor " - pro nejmenší od 6 do 8 let a to v 6-ti turnusech po 9 dnech

Tábor "Na Baronu - Paprsek" pro děti od 8 do 15 let

"Adventure Camp" - pro mládež od 15 do 17let

 Dále si můžete vybrat z táborů u moře v Chorvatsku, Itálii a také ze specializovaných táborů – airsoftový,u koní s jezdeckým výcvikem, rybářský, výtvarný, taneční, keltský, horolezecký, indiánský, kuchařský a další...

Tak ať jsou i letos děti na našich táborech spokojené a domů se vrátí zdravé a plné zážitků!

Vybrané letní tábory - přehled:

NÁZEVVĚK OD - DOCENA ODPOČET TURNUSŮINFO
Tábor "Na Baronu-Paprsek" 20158 - 15 let včetně (mládež 15 -17 let viz Adventure Camp)49703info
Můj první tábor "Na Baronu-Paprsek" 20156 - 9 let včetně předškoláků29906info
Adventure Camp "Na Baronu-Paprsek" 201515 - 17 let včetně57702info
Airsoftový tábor - Růžená, jižní Čechy10 - 17 let39905info
Chorvatsko -Pakoštane 20157-12 let, 13-18 let84909info
Itálie - Silvi Marina 20157-12 let, 13-18 let89902info
Itálie - Cesenatico 20157-12 let, 13-18 let119901info
Tábor s koňmi Borčice 20159 - 16 let39009info

Otevřete si výběr z mnoha dalších táborů.
Celkový přehled naleznete zde

 

 

Jak se přihlásit na letní tábory

Forma přihlášení na kterýkoli z našich táborů:

 • na našich stránkách vyplněním jednoduchého formuláře, který si otevřete přímo u konkrétního turnusu. Po vyplnění tohoto formuláře Vám zašleme přihlášku na letní tábor k podpisu.
 • e-mail zašlete na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript (s uvedením jména dítěte, data narození, požadovaném turnusu a tel.kontaktu)
 • telefonicky na 222 360 583  nebo 777 209 964. Na Vámi udaný kontakt (e-mail nebo poštovní adresu) následně rádi zašleme přihlášku a další materiály, týkající se jednotlivých táborů.
 • přímo v naší kanceláři. Otevřeno v pondělí – pátek 9.30 – 17.00 hodin s polední pauzou.

celý článek

 

Proč na naše letní tábory - 10+1 důvodů

 • Bezpečný tábor, to je krédo pro naše letní tábory

 • Proškolení výchovní pracovníci.

  Každý má také od lékaře zákonné potvrzení o schopnosti práce pracovat s dětmi na letním táboře (nesmí být starší 1 roku)
 • Důraz na potřeby každé věkové kategorie pro všechny letní dětské tábory

 • Připravený táborový program

  s tématickou celotáborovou hrou a rovnoměrným rozdělením zaměření na sport, dovednosti, zábavu a kolektivní pojetí her
 • Kvalitní táborová strava 5x denně.

  je důležitým základem pro letní tábory. Každý den ovoce a mléčné výrobky. Jídlo vaří naši kuchaři přímo na táboře a sami si dovážíme všechny suroviny. Máme tedy přímou kontrolu nad kvalitou připravované stravy. Každý den zaváží místní pekárna ("Pekárna Novosedly") čerstvé pečivo.
 • Ubytování v chatkách, pevné hygienické zázemí.

  Toto ocení děti zejména při špatném počasí což ani v létě nebývá vyjímkou. Na táboře je i vytápěné zázemí pro hry a usušení mokrých věcí
 • Umístění letního tábora

  Chatkový letní tábor je uprostřed jihočeských lesů v prostoru zákazu vjezdu motorovými vozidly. Letecký pohled si můžete prohlédnout zde
 • Tradice a zkušenosti - dětské tábory pořádáme již 15 let.

  Zázemí pořádající cestovní kanceláře. Zákonné pojištění CK proti úpadku, koncesní listina a živnostenské oprávnění. Můžete nás oslovit nejen mailem a telefonicky ale také nás můžete každý pracovní den osobně navštívit v naší cestovní kanceláři, kde Vám rádi zodpovíme Vaše dotazy a můžeme zde také vyřídit přihlášení Vašeho dítěte.

celý článek

 

Letní tábory - personál

Jedním z nejdůležitějších hledisek je to, kdo se o Vaše děti bude starat a to ať už přímo nebo nepřímo.

Oddílový vedoucí - letní tábor.

V první řadě se jedná o vedoucí, které tato práce baví. Na letní tábory jezdili už jako děti a často na konkrétním táboře "vyrostli".
Proškolení - je důležitou součástí přípravy na letní tábory. Přestože vedoucím žádný zákon neukládá povinnost účastnit se školení, dbáme na to aby jsme každý rok pořádali školení pro naše vedoucí. Zaměřujeme je zejména na prevenci bezpečnosti (v rámci toho jsme také spolupracovali s organizací “Dětství bez úrazu“, která na našich táborech prováděla praktické ukázky). Dále se věnujeme všem povinnostem oddílového vedoucího, metodickým postupům, předcházení či postupu v případě zaznamenání i malých projevů šikany. Neméně důležitou věcí je i zaměření na věkovou kategorii dětí a to s obzvláštním důrazem na nejmenší.

 

celý článek

 

Slevy, příspěvky od zaměstnavatele, dotace, připojištění:

Slevy na letní tábory

Možné využít slevy za v časné přihlášení a přihlášení přes internet na naše letní tábory. Při přechodu nejmenších z kategorie "Můj první tábor" do kategorie tábor pro starší je další sleva ve výši 400 Kč (tyto slevy možné ščítat).

Prémie "Přihlaš kamaráda" na letní tábor.

Vyhlašujeme prémii, kterou si děti z předchozích let již oblíbily - ani letos je nezklameme. Za každého nového kamaráda/ku, kteří ještě neabsolvovali náš zimní nebo letní tábor a letos pojedou, dostane dítě, které je přihlásilo, na táboře prémii 150,-Kč formou kapesného. Platí pouze v případě, že se kamarád tábora opravdu zúčastní.

Příspěvky od zaměstnavatele na letní tábor

Využití příspěvku z FKSP či jiného příspěvku zaměstnavatele - možnost platby přes fakturu (pro vystavení potřebujeme přesný název a adresu firmy, IČO, DIČ). Letní tábor je možné zaplatit až do výše 50% poukázkami Sodexo Flexi pass, Holiday pass, Check, Benefit plus.

celý článek

 

Historie předchozích ročníků - letní tábory:

Zde si můžete prohlédnout přehled pořádaných táborů v předchozích letech (starší verze webových stánek). Pokud Vás zajímá fotogalerie předchozích ročníků od roku 1997, tak ji naleznete v levém sloupci na této stránce.

 

 

celý článek

 

Tábor On-line

INFORMACE Z  DĚTSKÉHO TÁBORA NA BARONU – PAPRSEK

 

2. Turnus 18.7. - 3.8.2015

"Můj první tábor" 18.7. -26.7. a 26.7.-3.8.2015  

 

Oddíl "Můj první tábor" - děti ve věku 6 - 9 let

Starší děti jsou rozdělené do tří základních oddílů  -2.oddíl mladší děti, 3.oddíl prostřední a 4.oddíl nejstarší děti.

Ve fotogalerii na http://www.ckeso.cz/fotky/2015_-_Na_Baronu_Paprsek/  najdete několik fotografií z předchozích dní právě probíhajícího tábora. Fotky se věkovými kategoriemi prolínají

Rodičům, jejichž děti se vrací do Prahy autobusem, připomínáme, že příjezd z tábora je v pondělí 3.8.

 cca v 16 hod  (v závislosti na dopravní situaci) na Prahu 4 – Opatov, Starochodovská 10 (stejné místo jako odjezd na tábor)

 

Pátek 31.7.

Děti 3. a 4. oddílu se v pořádku vrátily z puťáku do tábora. 

Včerejších nočních hlídek se nezúčastnily všechny děti, hlídky byly dobrovolné a někteří malí strážci raději spali. Ale táborovou vlajku se podařilo statečným nočním hlídkám uchránit !

Teď máme krásné letní slunečné dopoledne. Právě probíhají přípravy na volbu táborové Miss a táborového Missáka (zapsáno cca v 10.30 hod)

Čtvrtek 30.7.

"Můj první tábor" a 2. oddíl odjeli na celodenní výlet vlakem ze zastávky Frahelž do Třeboně. Do tábora se vrátí před večeří. Starší děti - 3. a 4. oddíl se ráno sbalily všechno potřebné a vypravily se na pěší puťák s přespáním mimo tábor, kde si také samy připraví jídlo z dovezených zásob. Do tábora se vrátí zítra časně dopoledne.

Dnes večer budou vyjímečně "noční" hlídky. Táborem se totiž rozšířila zpráva, že se "vetřelci" z řad těch, kteří budou na puťáku, chystají ukrást táborovou vlajku, což jim samozřejmě nikdo nechce dovolit. Večerně-noční hlídky si vyzkouší ve skupinkách i nejmladší táborníci. Jak to dopadne - podaří se vlajku uchránit ? Uvidíme ...

Počasí - polojasno, neprší.

Na páteční dopoledne, po návratu všech do tábora, je naplánovaná volna táborové "Miss" a táborového "Missáka".

V pátek odpoledne proběhnou sportovní utkání se sousedním táborem "Na ztraceném ostrově". Děti budou hrát fotbal smíšených družstev (nelze napsat mužstev, protože se zúčastní i děvčata). Vedoucí obou táborů proti sobě zahrají volejbal. Kdo nebude hrát, bude jistě fandit  a budou i děvčata - roztleskávačky...(zapsáno v 16.30 hod.)

Středa 29.7.

Protože dopoledne se nad táborem honily mraky a z nich padaly dešťové přeháňky, všichni jsme se přesunuli do jídelny na promítání filmů. Odpoledne už bylo počasí slunečnější. Přímo na táborovém nástupu došlo k "únosu" - jeden z detektivů (vedoucí) byl unesen - maskovaní muži ho vtáhli do auta a odvezli neznámo kam...Detektivní agentury okamžitě zahájily pátrací akci. Všechno dobře dopadlo, unesený detektiv byl objevený a zachráněný.

Večer se konala další diskotéková Krimi-párty za účasti Scoobyho a dalších detektivů, nejmlaší táborníci - "Můj první tábor" se účastnili v maskách.  

Úterý  28.7.

Počasí už zase pěkné táborové - chvíli sluníčko, chvíli mráčky, svěží větřík. Není to na koupání, ale na hraní venku tak akorát. Všechny děti v táboře jsou zdravé, nikdo není na marodce.

Dopoledne se jako úvod k další etapě celotáborové hry uskutečnil divadelní výstup "fingovaná vražda". Odpoledne se v návaznosti na toto téma řeší další "zločin Na Baronu". Kromě toho mají děti průběžně program se svými oddíly podle věkových kategorií a hrají hry v táboře a v lese.  (zapsáno v 17.20 hod.)

Pondělí 27.7.

Na odpoledne je přichystána další etapa celotáborové hry.

Přípravou na ní bylo učení se detektivním metodám. Jednou z nich jsou i daktyloskopická zkouška. Děti si zkoušely snímání otisků a tak nebyla nouze o barevné prsty.

Odpolední etapu nám ale překazilo počasí. Několikrát vydatně zapršelo. Museli jsme tedy zvolit náhradní program (promítání filmů).

(zapsáno v pondělí v 17.30 hod.)

 

Neděle 26.7.

Včera jsme se loučili s nejmenšími dětmi z "Mého prvního tábora". Proběhlo s nimi vyhlášení výsledků a potom se tyto děti převlékly do karnevalových masek. A večer měly společně s ostatními dětmi "krimi-párty" (disco).

Dnes dopoledne hrály jednotlivé oddíly hry v lese a na louce. Odpoledne bylo krásné slunečné počasí a tak se děti koupaly v řece. Starší děti ze 2. a 3. oddílu poté hrály "Boj o vlajku".

Během dne také proběhla výměna dětí kategorie Můj první tábor. Dopoledne pro jedny tábor skončil a odpoledne už přijely další na svůj 9-ti denní turnus. Tak ať se jim na táboře líbí stejně jako těm předchozím.

(zapsáno v neděli v 17.45 hod.)

Pátek 24.7. a sobota 25.7.

Včerejší výlet se vydařil za opravdu letního počasí. Menší děti si užily zvířátka v ZOO, vyblbly se na dětském hřišti a podívaly se k zámku. Starší si prohlédly Jindřichův Hradec. Všichni si také koupily nějaké sladkosti ze svého kapesného. K večeru v táboře drobně sprchlo. Dnes ale ani kapka. Oproti včerejšku se ale příjemně ochladilo. 

Dnes máme naplánovanou etapu celotáborové hry.

Chystá se atentát. Malí detektivové mají zistit na koho se chystá. A to nebude nic jednoduchého. A dalším těžkým úkolem bude atentátu zabránit. Tak snad se vše podaří a bude zabráněno dalšímu "zločinu Na Baronu".

(zapsáno v sobotu v 10.45 hod.)


Čtvrtek 23.7.

Přes noc se trochu ochladilo, hurá ! Dnes je pod mrakem a příjemná teplota kolem 25 stupnů. Spadlo dokonce několik osvěžujících dešťových kapek Část dětí dopoledne ještě odlévala sádrové stopy, kromě toho děti dělaly paměťové testy pro detektivy. Teď probíhá sportovní odpoledne s několika sportovními turnaji. Večer budeme na ohýnku opékat buřtíky.

Na pátek 24.7. je pro všechny naplánovaný celodenní výlet. "Můj první tábor" a děti z 2. oddílu (mladší děti) pojedou objednaným autobusem přímo z  tábora na Hlubokou, návrat také autobusem do tábora. Starší děti - tj. 3. a 4. oddíl půjdou na vlak a pojedou vlakem do Jindřichova Hradce s návratem vlakem zpátky. Všechny oddíly se vrátí do tábora před večeří.

(zapsáno v 16 hod.)

Středa 22.7.

Dnes je opět vedro veliké, takže se všechny oddíly průběžně zdržují u řeky a v řece. V řece děti - hlavně kluci - vybudovali už dříve z kamenů hráz a tu  pravidelně opravují. Odpoledne se část tábora vypravila na výlet k jezu za koupáním a plaváním. Dopoledne detektivové odlévali sádrové stopy. Připravovali se tím na dnešní večerní hru, která se odehraje za šera až tmy. Jednotlivé "detektivní agentury" budou pátrat po psu baskervilském...

Všichni v táboře jsou až na drobnosti (drobné škrábance apod.) zdraví. (zapsáno v 15.20 hod.)

Úterý 21.7.

Dopoledne se děti se svými oddíly věnovaly v táboře a okolí nejrůznějším tábornickým dovednostem ( viz zápis na konci včerejšího dne),
ty starší se učily vyznat se v mapě a podle mapy v terénu. Protože panuje stále velké vedro
, průběžně se ochlazujeme v řece a dbáme na pitný režim. Odpoledne bude vzhledem k počasí určené takřka výhradně vodním hrátkám - koupání, hry a soutěže ve vodě a u vody.

Večer se uskuteční první diskotéková "Krimi-párty" pro celý tábor. Nejmladší děti - "Můj první tábor" se budou krimi-párty účastnit v maskách.

Všichni v táboře jsou zdraví (až na ošetřené drobnosti typu odřené koleno). Zapsáno ve 14.20 hod.

Pondělí 20.7.

Nejdříve zprávy z předchozích dní:  v sobotu po příjezdu se děi nejprve ubytovaly do chatek. Během odpoledne rodiče přiváželi další malé táborníky na "Můj první tábor". Děti se seznamovaly s táborem, s rozdělením do oddílů a svými oddílovými vedoucími a také s novými kamarády, případně se vítali s kamarády z loňska. Hráli jsme různé seznamovací hry a vykoupali se v řece Nežárce , která teče hned vedle tábora. Večer plápolal pro všechny velký zahajovací táborák při posezení s kytarou a písničkami.

Neděle: dopoledne hrály děti různé soutěžní hry, které byly zaměřené na postřeh, rychlost, hbitost, šikovnost apod. Odpoledne část tábora vyrazila do lesa sbírat borůvky. Ostaní hráli hry v táboře a okolí. Kromě sbírání borůvek děti hrály v lese "fáborkovanou", aby se orientovaly v okolí tábora. Podle výsledků soutěží pak byly děti rozdělené do týmů -"Detektivních agentur" pro celotáborovou hru, a to napříč všemi věkovými kategoriemi, aby síly jednotlivých týmů byly pokud možno vyrovnané.

V horkém počasí  se všechny děti průběžně  po celý den mezi hrami a jinými činnostmi koupaly, cachtaly, řádily a ochlazovaly v řece.

V neděli večer byla zahájená celotáborová hra úvodní divadelní scénkou " Ztracený Scooby Doo" v podání vedoucích. Během ní se dětem také představili jednotliví detektivové, kteří se budou na řešení "zločinů Na Baronu" podílet.

V pondělí dopoledne proběhlo rozdělení účastníků do "Detektivních agentur". Každý agentura si vymýšlí vlastní název, vlastní znak či symbol a svoje heslo. Odpoledne vyrazila na borůvky druhá část tábora, ostatní hrají hry v táboře a okolí. I dnes se děti se svými oddíly průběžně koupou v řece. Také začala 1.etapa celotáborové hry : stal se zločin - došlo ke krádeži - případ je složitý , mezinárodní  - jednotlivými stanovišti jsou hlavní města evropských zemí. Jednotlivé detektivní agentury musí zjistit vše, co bylo ukradeno, jak byla krádež provedena, kdo ji má na svědomí...

Na úterý dopoledne je plánované seznamování s tábornickými dovednostmi a jejich procvičování : uzlování, práce s mapou a buzolou, orientace v terénu apod. Vše v oddílech s činnostmi podle věku dětí.

A za současného velmi teplého počasí  dojde jistě zase na koupání.... Deště a bouřky se táboru zatím vyhýbají - i když v okolí pršelo, tady spadlo jen pár kapek. Všichni v táboře jsou v pořádku. (zapsáno v 15.30 hod.)

Sobota 18.7.

Oba autobusy s dětmi dorazily krátce po poledni v pořádku na tábor "Na Baronu -Paprsek".

Od pondělí 20.7. zde naleznete stručné zprávy z průběhu tábora. V rámci časových a technických možností jedenkrát za den, případně jedenkrát za 2 - 3 dni.
 
 

 

 

 

celý článek