Letní tábory

Již 22. rokem organizujeme a nabízíme dětské letní tábory.

Tyto letní tábory komplexně zajišťujeme. Specializované tábory připravujeme ve spolupráci s našimi partnery. Každoročně se na naše tábory přihlásí více než 600 dětí. Velmi nás těší, že většina z nich se ráda vrací.

 Tradiční a oblíbený je chatkový tábor s celotáborovou hrou:

"Můj první tábor " - pro nejmenší od 6 do 8 let a to v 6-ti turnusech po 9 dnech

Tábor "Na Baronu - Paprsek" pro děti od 8 do 15 let

"Adventure Camp" - pro mládež od 15 do 17let

Informace v průběhu tábora můžete sledovat zde - On-line tábor "Na Baronu - Paprsek"

 Dále si můžete vybrat z táborů u moře v Chorvatsku a v Itálii a také ze specializovaných táborů – airsoftový, u koní s jezdeckým výcvikem, výtvarný, taneční, keltský, horolezecký, fotbalový a další...

Tak ať jsou i letos děti na našich táborech spokojené a domů se vrátí zdravé a plné zážitků!

Vybrané letní tábory - přehled:

NÁZEVVĚK OD - DOCENA ODPOČET TURNUSŮINFO
Tábor "Na Baronu-Paprsek" 20168 - 15 let (mládež 15 -17 let viz Adventure Camp)49903info
"Můj první tábor" - Na Baronu-Paprsek 20166 - 9 let včetně předškoláků29906info
"Adventure Camp" Na Baronu-Paprsek 201615 - 17 let včetně52703info
Airsoftový tábor Růžená 201610 - 17 let35007info
Airsoftový tábor Doubrava10 - 17 let44902info
Tábor s koňmi Borčice 201610 - 16 let39009info
Chorvatsko - Pakoštane 20167 - 18 let84907info
Itálie - Silvi Marina 20167 - 18 let89902info

Otevřete si výběr z dalších táborů.
Celkový přehled naleznete zde

 

 

Jak se přihlásit na letní tábory

Forma přihlášení na kterýkoli z našich táborů:

 • na našich stránkách vyplněním jednoduchého formuláře, který si otevřete přímo u konkrétního turnusu. Po vyplnění tohoto formuláře Vám zašleme přihlášku na letní tábor k podpisu.
 • e-mail zašlete na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript (s uvedením jména dítěte, data narození, požadovaném turnusu a tel.kontaktu)
 • telefonicky na 222 360 583  nebo 777 209 964. Na Vámi udaný kontakt (e-mail nebo poštovní adresu) následně rádi zašleme přihlášku a další materiály, týkající se jednotlivých táborů.
 • přímo v naší kanceláři. Otevřeno v pondělí – pátek 9.30 – 17.00 hodin s polední pauzou

celý článek

 

Proč na naše letní tábory - 10+1 důvodů

 • Bezpečný tábor, to je krédo pro naše letní tábory

 • Proškolení výchovní pracovníci.

  Každý má také od lékaře zákonné potvrzení o schopnosti práce pracovat s dětmi na letním táboře (nesmí být starší 1 roku)
 • Důraz na potřeby každé věkové kategorie pro všechny letní dětské tábory

 • Připravený táborový program

  s tématickou celotáborovou hrou a rovnoměrným rozdělením zaměření na sport, dovednosti, zábavu a kolektivní pojetí her
 • Kvalitní táborová strava 5x denně.

  je důležitým základem pro letní tábory. Každý den ovoce a mléčné výrobky. Jídlo vaří naši kuchaři přímo na táboře a sami si dovážíme všechny suroviny. Máme tedy přímou kontrolu nad kvalitou připravované stravy. Každý den zaváží místní pekárna ("Pekárna Novosedly") čerstvé pečivo.
 • Ubytování v chatkách, pevné hygienické zázemí.

  Toto ocení děti zejména při špatném počasí což ani v létě nebývá vyjímkou. Na táboře je i vytápěné zázemí pro hry a usušení mokrých věcí
 • Umístění letního tábora

  Chatkový letní tábor je uprostřed jihočeských lesů v prostoru zákazu vjezdu motorovými vozidly. Letecký pohled si můžete prohlédnout zde
 • Tradice a zkušenosti - dětské tábory pořádáme již 15 let.

  Zázemí pořádající cestovní kanceláře. Zákonné pojištění CK proti úpadku, koncesní listina a živnostenské oprávnění. Můžete nás oslovit nejen mailem a telefonicky ale také nás můžete každý pracovní den osobně navštívit v naší cestovní kanceláři, kde Vám rádi zodpovíme Vaše dotazy a můžeme zde také vyřídit přihlášení Vašeho dítěte.

celý článek

 

Letní tábory - personál

Jedním z nejdůležitějších hledisek je to, kdo se o Vaše děti bude starat a to ať už přímo nebo nepřímo.

Oddílový vedoucí - letní tábor.

V první řadě se jedná o vedoucí, které tato práce baví. Na letní tábory jezdili už jako děti a často na konkrétním táboře "vyrostli".
Proškolení - je důležitou součástí přípravy na letní tábory. Přestože vedoucím žádný zákon neukládá povinnost účastnit se školení, dbáme na to aby jsme každý rok pořádali školení pro naše vedoucí. Zaměřujeme je zejména na prevenci bezpečnosti (v rámci toho jsme také spolupracovali s organizací “Dětství bez úrazu“, která na našich táborech prováděla praktické ukázky). Dále se věnujeme všem povinnostem oddílového vedoucího, metodickým postupům, předcházení či postupu v případě zaznamenání i malých projevů šikany. Neméně důležitou věcí je i zaměření na věkovou kategorii dětí a to s obzvláštním důrazem na nejmenší.

 

celý článek

 

Slevy, příspěvky od zaměstnavatele, dotace, pojištění:

Slevy na letní tábory

Možné využít slevy za v časné přihlášení a přihlášení přes internet na naše letní tábory. Při přechodu nejmenších z kategorie "Můj první tábor" do kategorie tábor pro starší je další sleva ve výši 400 Kč (tyto slevy možné ščítat).

Prémie "Přihlaš kamaráda" na letní tábor.

Vyhlašujeme prémii, kterou si děti z předchozích let již oblíbily - ani letos je nezklameme. Za každého nového kamaráda/ku, kteří ještě neabsolvovali náš zimní nebo letní tábor a letos pojedou, dostane dítě, které je přihlásilo, na táboře prémii 150,-Kč formou kapesného. Platí pouze v případě, že se kamarád tábora opravdu zúčastní.

Příspěvky od zaměstnavatele na letní tábor

Využití příspěvku z FKSP či jiného příspěvku zaměstnavatele - možnost platby přes fakturu (pro vystavení potřebujeme přesný název a adresu firmy, IČO, DIČ). Letní tábor je možné zaplatit až do výše 50% poukázkami Sodexo Flexi pass, Holiday pass, Check, Benefit plus.

celý článek

 

Historie předchozích ročníků - letní tábory:

Zde si můžete prohlédnout přehled pořádaných táborů v předchozích letech (starší verze webových stánek). Pokud Vás zajímá fotogalerie předchozích ročníků od roku 1997, tak ji naleznete v levém sloupci na této stránce.

 

 

celý článek

 

Tábor On-line

INFORMACE Z  DĚTSKÉHO TÁBORA NA BARONU – PAPRSEK

3. Turnus  18.7. - 3.8.2016

                                                   "Indie - země vzdálená" a "Tour d´India"

"Můj první tábor" 3.8.-11.8. a 12.8.-20.8.2016 "Za pokladem mahárádži"

Oddíl "Můj první tábor" - děti ve věku 6 - 9 let (MPT)

Starší děti jsou rozdělené do tří oddílů A,B a C podle věku v rozpětí 2 - 3 roky. "Áčka" jsou z nich nejstarší.

Oddíl Adventure Camp ( XP)- mládež 15 - 17 let

Rodičům, jejichž děti se vrací do Prahy autobusem, připomínáme, že příjezd z tábora je v sobotu 20.8. cca  v 16 hod  (čas v závislosti na dopravní situaci) na Prahu 4 – Opatov, Starochodovská 10 

GPS 50°1'35.271"N, 14°30'20.674"E

 

 Adresa tábora: LDT „Na Baronu – Paprsek “, jméno dítěte, 391 81 Veselí n. Lužnicí - napište dětem pohled nebo dopis ! Určitě je potěší ...

Stručné zprávy z průběhu tábora budou zde zapisovány v rámci časových a technických možností jedenkrát za den, případně jedenkrát za 2 - 3 dni. Dle možností budeme časem doplňovat v průběhu tábora do fotogalerie i aktuální fotky z tábora. Sledujte naše zpravodajství !

 

Dne 16.8. byly do fotogalerie vložené další fotografie z právě probíhajícího turnusu.
Fotky naleznete na
http://www.ckeso.cz/fotky/2016_-_Na_Baronu_Paprsek/a zde si rozkliknete příslušnou věkovou kategorii. Některé fotky se jednotlivými kategoriemi prolínají.

Dne 9.8. byly do fotogalerie vložené fotografie z právě probíhajícího tábora

 

Čtvrtek 18.8. a pátek 19.8

Čtvrteční workshop měl velký úspěch, a protože skoro všichni chtějí vyzkoušet skoro všechno, pokračujeme na jednotlivých stanovištích i v pátek. Batikujeme trička, šály i čelenky, střílíme z luku, vaříme čaj indický i jiný, odpočíváme a zkoušíme jógu v odpočinkové zóně a mnoho jiného... Kromě toho se  během dnešního slunečného a horkého odpoledne děti po skupinkách vystřídají při koupání v řece. Také už začneme balit a uklízet tábor před zítřejším návratem domů.

Večer bude slavnostně zapálený velký táborový oheň, uzavřeno putování Indií a bude zvolená rada starších. Potom se ještě děti po oddílech odeberou do okolí tábora, aby si se svým oddílem poseděly a užily si poslední táborový večer.

A jak to v celotáborové hře dopadlo ? Pomohla posvátná kráva ? Získali jsme dědictví ? Našli mahárádžův poklad ? Podařilo se vrátit mnichům posvátná roucha ? Sestavit celou knihu a odnést knihovníkovi do svatyně ? A co Ganéša a ostatní indičtí bohové ? To už Vám děti povyprávějí zítra samy !

Středa 17.8

Krásný slunečný den, trochu chladnější ráno brzy střídá příjemné teplo. "Můj první tábor" pokračuje v plnění "bobříků", které ulovili a splnili už skoro všichni. Dnes se snad podaří opět setkat se s čtyřrukým bohem Ganéšou, který obvykle za pomoc každému štědře odmění.

Oddíl C získává od krejčího poslední indicii a poslední část roucha. Je potřeba ještě dnes sešít jednotlivé části rouch, aby roucha mohla být zítra odnesená a předaná mnichům do kláštěra. Šití ale necháváme na večer a jdeme se koupat do řeky.

Oddílu B chybí už jen poslední část smlouvy, se kterou mohou jít za soudcem, který má uznat jejich nárok na veliké dědictví. Pro poslední část smlouvy se vydává tedy za posvátkou krávou, která zatím vždy pomohla.

Oddíl A odpočíval po včerejším náročnějším dni s pěším putováním, odpoledne se koupe v řece  a pokračuje v získávání předmětů pro indické bohy.

Ostatně celý tábor včetně nejmladších dětí se po skupinách průběžně střídá v koupání v řece Nežárce, sluníčko svítí a hřeje. Večer se uskuteční celotáborová diskotéka v indickém duchu. Možná přijdou i bohové...

Ve čtvrtek bude v táboře a nejbližším okolí probíhat velký workshop. Na několika stanovištích se budeme věnovat různým činnostem, jako je batikování, práce s barevným pískem, výroba loučí, střelba z luku, střelba ze vzduchovky aj. Každý si jistě najde to, co ho nejvíce zajímá a baví. (zapsáno ve středu v 16 hod.)

Úterý 16.8

Většina táborníků vyjela z indického území na celodenní výlet do Třeboně. Mladší děti ("Můj první tábor", oddíly C a B) pěšky na vlakovou zastávku a dále vlakem, mládež (Adventure Camp) jela do Třeboně po vlastní ose na kolech. Ve městě si všichni nakoupili různé drobnosti, prošli se centrem a vrátili se vlakem či na kolech před večeří zpátky do tábora.

Oddíl A rozdělený na několik skupinek absolvoval orientační pěší výlet s mapou a buzolou v okolí tábora. Úkolem jednotlivých skupin bylo zorientovat se podle mapy a z místa, kde se skupina nalézala, dojít zpět do tábora.  Jedna skupinka se sice prošla trochu více než ty ostatní, ale všichni dorazili do tábora v pořádku a vlastními silami, na což byli právem pyšní.

Adventure Camp absolvoval ještě noční hru, během níž účastníci doputovali do svatyně ke knihovníkovi, jenž jim dal poslední list do hledané knihy. Jejich úkolem je knihu v příštích dnech dát dohromady.

Pondělí 15.8

Tento den byl ve znamení oslav založení Indie. Mimo jiné byl uspořádán "Barevný festival" , při němž účastníci s chutí a vervou využili obarvený škrob. Během pokračujícího putování Indií došlo také na poučení o základech zdravovědy a její procvičení. XPéčka vyrazili na další cyklovýlet. Počasí nám stále přeje, zřejmě jsme si indické bohy naklonili a seslali na nás sluneční paprsky.

V úterý vyrazí některé oddíly do Třeboně (vlakem nejstarší oddíl na kolech), další oddíly mají v plánu jít na výlet k jezu Metel. (zapsáno v pondělí večer)

Sobota 13.8. a neděle 14.8.2016

Děti z nejmladšího oddílu objevily při procházení tábora dopis od Tyltyla, mladšího bratra bohyně Mytyl, který děti nasměroval k tomu, aby vyrobily sladkosti pro Ganéšu. Odebrali se tedy do jídelny a připravily čokoládové fondue. Ganéša zřejmě něco tušil, protože se brzy zjevil, shlédl připravené sladkosti a rozhodl, že každý může to, co vyrobil, také sníst. Což všichni s chutí učinili.

Při odpoledním putování Indií se děti rozdělily do skupin napříč věkovými kategoriemi a mohly si vyzkoušet střelbu z luku, jízdu na kouzelném koberci či procvičit chůzi s břemenem (knihou) na hlavě. Také luštily hádanky a šifry a v lese si vyzkoušely tábornické dovednosti při vzájemné spolupráci.

V neděli pokračovalo prozkoumávání Indie po jednotlivých oddílech - tedy pokračovalo pátrání po ztracených mnišských rouchách, získávání svícnů, snaha o získání dědictví a mnoho dalšího... Kromě toho došlo konečně k setkání s posvátkou krávou, která pomáhá při luštění a řešení zděděných šifer.

Mimoto byla sehraná řada sportovních utkání děti versus vedoucí - fotbal, vybíjená, přehazovaná. Ve fotbale vedoucí vyhráli, v ostatních sportech byla vítězství na straně dětí.

Po proměnlivém a částečně deštivém počasí předchozích dní opět plně hřeje a svítí sluníčko, což nejstarší oddíl XP využívá k cyklo výletu i ke koupání v Nežárce. Nedělní večer je určený odpočinku a všechny děti po večeři sledují v jídelně film.

Čtvrtek 11.8. a pátek 12.8.2016

Ještě ke středečnímu večeru, který byl pro část namladších táborníků poslední: podle nalezené zprávy se všichni navečer vypravili do lesa, kde se jim podařilo nalézt poslední Ganéšův ztracený předmět - truhlu s pokladem ! Za poctivé odevzdání pokladu byli úspěšní nálezci štědře odměněni samotným Ganéšou.

Čtvrtek byl ve znamení sportovních klání ve vybíjené, fotbale a volejbale. Vše bylo sehrané v našem táboře.  Dětmi vytvořené transparenty, výzdoba fanoušků a atmosféra byly srovnatelné s olympiádou v Riu.  Při zápasech se vystřídaly skoro všechny děti podle věkových kategorií, kdo nehrál, fandil.  Vybíjenou vyhrály naše dívky :-), ve fotbale zvítězili naši kluci :-),  jen vedoucí to ve volejbale od soupeře schytali a prohráli :-(

V pátek je chladno a občas poprchává. Z puťáků jsou už všichni v pořádku zpátky v táboře, takže dnes hrajeme hry v jídelně nebo venku v prostorách tábora, abychom se stihli včas schovat před deštěm. Jen nejstarší XPéčka neboli Adventure Camp se vydali na vyjížďku na kolech.

Během dnešního odpoledne dorazily také noví malí táborníci na "Můj první tábor". Odpoledne se seznamovali s táborem, svými vedoucími a kamarády v oddíle a hráli hry venku nebo v jídelně. Večer byli uvedeni do Indie a začíná pro ně pátrání po pokladu, ke němuž vede ovšem ještě dlouhá cesta...

Na sobotu je v plánu velké celotáborové putování Indií. Děti ve skupinkách napříč věkovými kategoriemi budou putovat přes pozemky indických vládců přes několik stanovišť, kde na ně čekají hlavolamy, hádanky a úkoly. Ty jsou různých stupňů obtížnosti - takže zahrát si, zasoutěžit a zvládnout některý z úkolů a získat odměnu či důležité informace může úplně každý.

Všichni v táboře jsou zdraví, marodku využíváme jen na sušení navlhlých věcí. (zapsáno v pátek ve 20.30 hod.)

 

Úterý 9.8. a středa 10.8.2016

Počasí se změnilo - ochladilo se a je zataženo, ale na úterních výletech to nevadilo. V civilizaci si děti mj. nakoupily různé drobnosti a vpodvečer se všichni v pořádku vrátili do tábora.

Adventure Camp se také vrátil zpátky do tábora z úspěšného polo-cyklistického puťáku a po pestrém a náročném programu předchozích dní odpočívá. Nicméně ležet přece nebudeme celý den - a tak si ti nejstarší dnes zahráli nenáročné hry, určené pro nejmladší děti a dost se u toho nachechtali.

Včera večer nejmladší děti nalezly dopis od záhadné Mytyl, podle kterého se dozvěděly, kde může být další hledaný předmět bohyně Ganéši. Je třeba se za ním ale vydat potmě podle světýlek...Všichni cestu zvládli a na konci cesty nalezli hledaný lotosový květ.  Zbývá ještě nalézt poslední Ganéšin předmět. Pak už budou moci všichni dostat odměny a diplomy na památku. Pro část nejmladších dětí zítra táborový pobyt končí a odjedou domů vstříc dalším prázdninovým zážitkům. Část malých dětí zde s námi v Indii zůstává a spousta her a překvapení je ještě čeká.

Oddíl B získal informace, kam se vydat, aby získal další indiíe vedoucí k získání dědictví. Informace ovšem jsou zašifrované a tak skoro celé dopoledne děti luští několik důležitých šifrovaných sdělení. Odpoledne se podle vyluštěných sdělení vydávají do okolí tábora.

Oddíl C se  také vypravil do lesa a tam si ve skupinách děti stavěly obydlí, ve kterém by se dalo doopravdy přespat. Také zbavovaly les kousáků a luštily šifry, pomocí čehož se jim podařilo získat další části vzácných mnišských rouch. Ve středu večer se oddíl "C" chystá vyrazit na puťák.

Oddíl A tvoří skupinky, uctívající bohy Hálí, Bélí a Zélí. Pro každého z nich vytvořila jeho skupinka praporec a posléze všichni praporce vyvěsili k poctě výše zmíněných bohů v táboře. Včera na výletě v městě zvaném Třebešiš si všichni odpočinuli, pojedli trochu sladkostí a utratili trochu peněz - ovšem naše indické rupie zde neberou ! Dnes připravují výzdobu tábora pro plánovaná zítřejší utkání se sousedním táborem ve fotbale, vybíjené a volejbale. Taky se na tato utkání trochu trénovalo. A protože kdo nehraje, fandí -  tak se vyrábějí různé předměty a potřeby pro fanoušky.

Pobyt venku přerušil odpoledne déšť, takže se přesouváme do jídelny alias do věže. Večer se budou v jídelně konat soutěže typu "Kufr" či "Chcete být milinoářem". V záloze pro případ nepříznivého počasí je také promítání filmů. Všichni v táboře jsou zdraví (zapsáno ve středu v 16.20 hod)

Pondělí 8.8.2016

Slunečno, horko. Vody v řece klesla a je tak akorát na koupání. V průběhu celého dne se tedy všechny děti koupou a cachtají v řece, hrají se svými oddíly hry a soutěže u vody a ve vodě. Také bazének je plně využívaný. Oddíl Adventure Camp je ještě na kolech na puťáku.

Večer nejmladší děti nalezly dopis od záhadné Mytyl, podle kterého se dozvěděly, kde může být další hledaný předmět bohyně Ganéši. Je třeba se za ním ale vydat potmě podle světýlek...

Na úterý je  v plánu celodenní výlet vlakem do Třeboně ( "Můj první tábor" a oddíl "A") . Oddíly B a C vyrazí na pěší výlet k jezu Metel. Na cestu děti dostanou obědový balíček a vpodvečer se všichni vrátí do tábora na večeři.

Všechny děti v táboře jsou zdravé (ošetřené byly štípance od komárů) Zapsáno v pondělí v 16.30 hod.

Neděle 7.8.2016

Je polojasno až slunečno, příjemně teplo. Nejmladší oddíl se vrací dopoledne z přespání mimo tábor. V táboře připravujeme bazének s vodou a vzniklou mini-plovárničku mladší děti s chutí využívají. Jinak oddíly hrají hry v táboře a v lese. Střední kategorie hraje např. blokádu - snaží se získat dřevo, kámen a zlato, s kterýmižto surovinami bude obchodovat v dalším průběhu celotáborové hry. Oddíl Adventure Camp už má svá kola a pokračuje v puťáku dále na kolech. K přespání mimo tábor se chystají "Béčka" (střední věková kategorie).  Je tady krásně, jen nás trochu zlobí komáři. Ale použili jsme postřik v táboře i na místě mimo táborového nocování a situace se zlepšila. Všechny děti v táboře josu zdravé. (zapsáno v neděli v 18.00 hod.)

Sobota 6.8.2016

Přes den se nad táborem honí dešťové přeháňky. Hrajeme společenské hry v jídelně a když neprší, hry venku v táboře.Oddíl A se vrátil v pořádku z puťáku, vybaluje si věci, věnuje se hygieně a odpočívá. Odpoledne déš´t ustává a mraky se protrhávají. Večer se pro všechny koná divadelní představení v podání vedoucích. Nedaleko tábora je připravené tábořeiště i s přístřešky pro přespání, a protože je předpověď počasí příznivá, vyráží na přespání mimo tábor i oddíl nejmladších táborníků se svými vedoucími. Pozdeji večer vyráží na puťák i oddíl Adventure Camp neboli XPéčka. Zatím pěšky, kola jim posléze budou dovezena. Čeká je přespání v kempu v Lužnici a další den lanové aktivity v nedalekém lanovém centru. Případně též cestou koupání.

Pátek 5.8.2016

Přes den občas drobně prší. Oddíly se začaly věnovat činnostem, které je zde v Indii čekají. Každý oddíl má svůj úkol a své poslání.

Nejmladší děti - Můj první tábor - potkaly čtyřrukou bohyni Ganéšu. Bohyně dříve nesla ve svých  čtyřech rukou různé předměty. Některé ale poztrácela a některé jí byly ukradené. Děti se pokusí předměty pro bohyni znovu nalézt. Hledání je spojené s ulovením pěti "bobříků" za splnění určitých úkolů nebo činností. Dnes si děti také vyrábějí vlastní hudební nástroje a učí se písničku jejich oddílu, pro ně speciálně složenou.

Oddíl C se setkal s indickou radou. Členové rady mají problém - byli připraveni o svá vzácná roucha a tak požádali oddíl o pomoc při jejich nalezení. Za nalezení rouch je slíbena odměna. Začíná se tedy pátrat po celé Indii, což je spojené s řešením hádanek. Při putování číhají na pátrače různé zádrhele, s nimiž se musí vypořádat.

Oddíl B byl předvolán k dědickému řízení. O indického soudce se účastníci řízení dozvěděli, že zdědili převeliké bohatství. Jde o poklad, jehož přesná podoba není známá. K jeho získání stačí (skoro) jediné - nalézt ho. Snad informace od soudce trochu napoví.

Oddíl A je na puťáku a prodlouží si ho ještě o jednu noc. Děti si vařily na ohni a na puťáku také postavily přístřešky a stany pro další účastníky, které nocleh mimo tábor při putování Indií teprve čeká.

Adventure Camp si včera odpoledne vyjel na kolech na krátký výlet, spojený s koupáním. Dnes se podílí hlavně na výzdobě tábora a jeho přetvoření do podoby indické vesnice včetně postavení svatyně.

(zapsáno v 16.30 hod.)

Čtvrtek 4.8.2016

Horký a slunečný den. Takhle nějak může být v Indii. Všechny oddíly vyrazily dopoledne hrát hry do stínu lesa. V řece je trochu zvýšený stav vody, takže koupání jsme prozatím odložili. V Nežárce se smočilo jen několik jedinců z nejstaršího oddílu. Voda pomalu klesá a tak během odpoledne se pravděpodobně v zátoce vykoupou i další. V táboře vyrůstají malé indické vesničky, mohyly a svatyně. Třepetají se také tibetské vlaječky. Nejstarší oddíl A si připravuje věci na puťák. Využije teplého počasí a hned zkraje pobytu si užije romantiku při přenocování mimo tábor. Jsme rádi, že ani nejmladší táborníci z odílu "můj první tábor" si první noc mimo domov moc nestýskali. Všichni v táboře jsou zdraví.

Dnes večer proběhne zahájení celotáborové hry - pod vedením místních obyvatel (v podání kostýmovaných vedoucích) vstoupíme všichni do Indie a zůstaneme tam příštích 17 dní. 

(zapsáno ve 14.20 hod.)

Středa 3.8.2016

Oba autobusy s dětmi dorazily kolem půl jedné v pořádku na tábor. Děti se ubytovaly v chatkách, poté bude následovat oběd v jídelně. Odpoledne se děti mimo jiné seznámí s táborem (stálí táborníci se přivítají po roce se známými místy), se svými oddílovými vedoucími a s novými kamarády a vyrazí na první vycházku do lesa. Neprší a je tady krásně.   (zapsáno ve 13.20 hod.)

 

 

 

 

 

 

 

 

celý článek