Letní tábory

Již 19. rokem organizujeme a nabízíme dětské letní tábory.

Tyto letní tábory komplexně zajišťujeme. Specializované tábory připravujeme ve spolupráci s našimi partnery. Každoročně se na naše tábory přihlásí více než 600 dětí. Velmi nás těší, že většina z nich se ráda vrací.

 

 

Tradiční a oblíbený je chatkový tábor s celotáborovou hrou:

"Můj první tábor " - pro nejmenší od 6 do 8 let a to v 6-ti turnusech po 9 dnech

Tábor "Na Baronu - Paprsek" pro děti od 8 do 15 let

"Adventure Camp" - pro mládež od 15 do 17let

 Dále si můžete vybrat z táborů u moře v Chorvatsku, Itálii a také ze specializovaných táborů – airsoftový,u koní s jezdeckým výcvikem, rybářský, výtvarný, taneční, keltský, horolezecký, indiánský, kuchařský a další...

Tak ať jsou i letos děti na našich táborech spokojené a domů se vrátí zdravé a plné zážitků!

Vybrané letní tábory - přehled:

NÁZEVVĚK OD - DOCENA ODPOČET TURNUSŮINFO
Tábor "Na Baronu-Paprsek" 20148 - 15 let včetně (mládež 15-17 let viz Adventure Camp)49703info
Můj první tábor "Na Baronu-Paprsek" 20146 - 9 let včetně předškoláků29906info
Adventure Camp "Na Baronu-Paprsek" 201415 - 17 let včetně56702info
Chorvatsko - Biograd na Moru 20147 - 12 let, 13 - 18 let799010info
Itálie - Silvi Marina 20147 - 12 let, 13 -18 let89902info
Itálie - Cesenatico 20147 -12 let, 13-18 let109902info
Airsoftový tábor v jižních Čechách10 - 17 let39905info
Airsoftový tábor na jižní Moravě10 - 17 let44901info
Taneční tábor7 - 17 let41903info
Tábor s koňmi Borčice 20149 - 16 let39009info
S jezdeckým výcvikem - Licibořice 2014 8 - 17 let42805info
Rybářský tábor "Petrův zdar" 2014mladší 8-12 let, starší 12 - 18 let37802info

Otevřete si výběr z mnoha dalších táborů.
Celkový přehled naleznete zde

 

2014 LETNÍ TÁBORY - přehled všech pořádaných taborů

 

Kompletní nabídka zde - letní tábory pořádané v roce 2014.

Specializované tábory v ČR s rozsáhlým zaměřením a tábory u moře budou dodány v druhé polovině března.

celý článek

 

Jak se přihlásit na letní tábory

Forma přihlášení na kterýkoliv z našich táborů:

 • na našich stránkách vyplněním jednoduchého formuláře, který si otevřete přímo u konkrétního turnusu. Po vyplnění tohoto formuláře Vám zašleme přihlášku na letní tábor k podpisu.
 • e-mail zašlete na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript (s uvedením jména dítěte, data narození, požadovaném turnusu a tel.kontaktu)
 • telefonicky na 222 782 931 (i vzkazem na záznamník na tomto čísle) nebo mobilním čísle 777-209964. Na Vámi udaný kontakt (e-mail nebo poštovní adresu) následně rádi zašleme přihlášku a další materiály, týkající se jednotlivých táborů.
 • Přímo v naší kanceláři. Otevřeno v pondělí – pátek 9.30 – 17.00 hodin s polední pauzou.

celý článek

 

Proč na naše letní tábory - 10+1 důvodů

 • Bezpečný tábor, to je krédo pro naše letní tábory

 • Proškolení výchovní pracovníci.

  Každý má také od lékaře zákonné potvrzení o schopnosti práce pracovat s dětmi na letním táboře (nesmí být starší 1 roku)
 • Důraz na potřeby každé věkové kategorie pro všechny letní dětské tábory

 • Připravený táborový program

  s tématickou celotáborovou hrou a rovnoměrným rozdělením zaměření na sport, dovednosti, zábavu a kolektivní pojetí her
 • Kvalitní táborová strava 5x denně.

  je důležitým základem pro letní tábory. Každý den ovoce a mléčné výrobky. Jídlo vaří naši kuchaři přímo na táboře a sami si dovážíme všechny suroviny. Máme tedy přímou kontrolu nad kvalitou připravované stravy. Každý den zaváží místní pekárna ("Pekárna Novosedly") čerstvé pečivo.
 • Ubytování v chatkách, pevné hygienické zázemí.

  Toto ocení děti zejména při špatném počasí což ani v létě nebývá vyjímkou. Na táboře je i vytápěné zázemí pro hry a usušení mokrých věcí
 • Umístění letního tábora

  Chatkový letní tábor je uprostřed jihočeských lesů v prostoru zákazu vjezdu motorovými vozidly. Letecký pohled si můžete prohlédnout zde
 • Tradice a zkušenosti - dětské tábory pořádáme již 15 let.

  Zázemí pořádající cestovní kanceláře. Zákonné pojištění CK proti úpadku, koncesní listina a živnostenské oprávnění. Můžete nás oslovit nejen mailem a telefonicky ale také nás můžete každý pracovní den osobně navštívit v naší cestovní kanceláři, kde Vám rádi zodpovíme Vaše dotazy a můžeme zde také vyřídit přihlášení Vašeho dítěte.

celý článek

 

Letní tábory - personál

Jedním z nejdůležitějších hledisek je to, kdo se o Vaše děti bude starat a to ať už přímo nebo nepřímo.

Oddílový vedoucí - letní tábor.

V první řadě se jedná o vedoucí, které tato práce baví. Na letní tábory jezdili už jako děti a často na konkrétním táboře "vyrostli".
Proškolení - je důležitou součástí přípravy na letní tábory. Přestože vedoucím žádný zákon neukládá povinnost účastnit se školení, dbáme na to aby jsme každý rok pořádali školení pro naše vedoucí. Zaměřujeme je zejména na prevenci bezpečnosti (v rámci toho jsme také spolupracovali s organizací “Dětství bez úrazu“, která na našich táborech prováděla praktické ukázky). Dále se věnujeme všem povinnostem oddílového vedoucího, metodickým postupům, předcházení či postupu v případě zaznamenání i malých projevů šikany. Neméně důležitou věcí je i zaměření na věkovou kategorii dětí a to s obzvláštním důrazem na nejmenší.

 

celý článek

 

Slevy, příspěvky od zaměstnavatele, dotace, připojištění:

Slevy na letní tábory

Možné využít slevy za v časné přihlášení a přihlášení přes internet na naše letní tábory. Při přechodu nejmenších z kategorie "Můj první tábor" do kategorie tábor pro starší je další sleva ve výši 400 Kč (tyto slevy možné ščítat).

Prémie "Přihlaš kamaráda" na letní tábor.

Vyhlašujeme prémii, kterou si děti z předchozích let již oblíbily - ani letos je nezklameme. Za každého nového kamaráda/ku, kteří ještě neabsolvovali náš zimní nebo letní tábor a letos pojedou, dostane dítě, které je přihlásilo, na táboře prémii 150,-Kč formou kapesného. Platí pouze v případě, že se kamarád tábora opravdu zúčastní.

Příspěvky od zaměstnavatele na letní tábor

Využití příspěvku z FKSP či jiného příspěvku zaměstnavatele - možnost platby přes fakturu (pro vystavení potřebujeme přesný název a adresu firmy, IČO, DIČ). Letní tábor je možné zaplatit až do výše 50% poukázkami Sodexo Flexi pass, Holiday pass, Check, Benefit plus.

celý článek

 

Historie předchozích ročníků - letní tábory:

Zde si můžete prohlédnout přehled pořádaných táborů v předchozích letech (starší verze webových stánek). Pokud Vás zajímá fotogalerie předchozích ročníků od roku 1997, tak ji naleznete v levém sloupci na této stránce.

 

celý článek

 

Tábor On-line

INFORMACE Z  DĚTSKÉHO TÁBORA NA BARONU – PAPRSEK

 

Turnus 15.7. - 31.7. 2014

"Můj první tábor" 15.7. - 23.7.  a  23.7. - 31.7.2014

 

Oddíl "Můj první tábor" - děti ve věku 6 - 9 let

Starší děti jsou rozdělené do tří oddílů,  věkové rozpětí v jednom oddíle je cca 2 - 3 roky. Někde se věková hranice překrývá, aby mohli být  kamarádi v oddíle spolu.

 

Ve fotogalerii na http://www.ckeso.cz/fotky/2014_-_Na_Baronu_Paprsek/    najdete fotografie z předchozích dní právě probíhajícího tábora. Fotky se věkovými kategoriemi prolínají.

 

 

Rodičům, jejichž děti se vrací do Prahy autobusem, připomínáme, že příjezd z tábora je ve čtvrtek 31.7. cca v 16 hod  (v závislosti na dopravní situaci) na Prahu 4 – Opatov, Starochodovská 10 (stejné místo jako odjezd na tábor)

 

Středa 30.7.

Dnes se konala táborová pouť se zábavnými stanovišti a  soutěžemi, kde všichni mohli získat drobné ceny. Pouť jsme stihli právě včas, než se nad táborem přehnala bouřka s průtrží mračen. Všechno a všichni jsou v pořádku.

Následoval raut a po večeři závěrečná super diskotéka.

Zítra už jen dobalit, uklidit a hurá domů !

 

Úterý 29.7.

Puťák se vydařil - počasí vydrželo a děti si ho pochvalovaly. Do tábora se vrátily v pondělí večer.  Mladší děti se z celodenního výletu z Hluboké vrátily do tábora o něco dříve, a tak byl ještě čas nachystat se na "pyžamovou párty" , která proběhla v jídelně i se soutěží o nejlepší "pyžamový kostým" (s plyšáky pod.) Po ní se nejmladší děti odebraly rovnou do chatiček spát.

Dnes se hraje poslední etapa celotáborové hry. Dopoledne týmy hledaly v okolí tábora potřebné indicie, které odpoledne využijí v závěrečném boji proti Zloidům. V případě slunečného počasí se závěrečná bitva uskuteční v řece, pokud by začalo pršet - černé mraky se v dáli honí - bude se proti Zloidům bojovat náhradními způsoby...

Večer se uskuteční závěrečný velký táborák s kytarami a zpíváním. Kdyby snad počasí táborák neumožnilo nebo přerušilo, přesuneme se s kytarami do jídelny. Na zítřejší večer je v plánu karneval se závěrečnou diskotékou.

Všechny děti jsou v pořádku. Až na několik krátkodobých odpočinků na marodce v předchozích dnech (únava, horko...) a ošetření drobných odřenicn a škrábanců zeje po celou dobu pobytu táborová marodka prázdnotou, hurá !

Na středu je v plánu táborová "pouť" , vyhodnocení celotáborové hry a dalších soutěží.

Pondělí 28.7.

Starší děti cca od 11 let (3. a 4. oddíl) byly na puťáku a přespaly z neděle na pondělí venku mimo tábor. Naštěstí se jim vyhly všechny bouřky, takže průběh puťáku nic nenarušilo. Dnešní den bude v závislosti na jejich únavě trošku odpočinkovější.

Mladší děti a "Můj první tábor" jely v pondělí na celodenní výlet do Hluboké nad Vltavou. Na programu je místní ZOO, vyřádit se na krásném dětském hřišti a podle počasí i prohlídka areálu zámku (bez organizované prohlídky).

 

Neděle 27.7.

Dopoledne proběhla úspěšně soutěžní hra, na kterou se děti od včerejška připravovaly. Soutěžní vystoupení byla vesměs velmi zdařilá a účinkující i diváci se při tom bavili.  K vidění byla např. vystoupení pěvecká a  gymnastická, ale také šikovný lukostřelec , taneční vystoupení v převleku aj. Všichni účinkující získali ocenění pro sebe i pro svoje týmy do celotáborové hry.

Odpoledne, když se 3. 4.oddíl chystal vyrazit na puťák, se nad tábor přihnala slušná průtrž mračen. Všechny děti byly tou dobou v táboře a všichni se stihli schovat pod střechu. Déšť brzy ustal a zase se vyčasilo. Protože se podle oblohy i podle předpovědi počasí zdá, že by se v nejbližší době se bouřky a lijáky nad okolím našeho tábora už vyskytovat neměly, odešly děti na pui'ták později odpoledne. Nejdou daleko a s vedoucími na puťáku je tábor v kontaktu.

Sobota 26.7.

Po včerejší vydařené diskotéce bylo v táboře lehce odpočinkové dopoledne. Mj. byla vyhlášená pravidla pro soutěžní hru "Baron hledá superhrdiny", která se uskuteční v nejbližší době při vhodné příležitosti. Týmy pro tuto hru vyberou 5 účastníků (všech věkových kategoriií), kteří mohou a chtějí ukázat ostatním, co výborně umějí - zpívání, cvičení, tancování, sportovní výkon či cokoli jiného. Během se děti v týmech domlouvaly na nominovaných účastnících a  mohly si také své výkony secvičit a vyzkoušet.

Kromě toho se samozřejmě v těchto teplých dnech všichni průběžně koupou a cachtají v řece. Nežárka má teď velmi málo vody, a tak děti postavily v řece hráz z kamenů, aby vodu v našem "brouzdališti" zadržely. To se do značné míry podařilo a vody je v brouzdališti opravdu více ! Na stavbě hráze se podíleli s nadšením všichni, od nejmenších po nejstarší (pod dozorem vedoucích) a případná poškození hráze hned opravují a hráz neustále vylepšují.

Odpoledne začíná další etapa celotáborové hry. Hraje se v týmech v terénu v okolí tábora a hra nese název "Tajemství Zloidů".

Na večer je v plánu oheň s opečením buřtíků a poté chvíle s písničkou u táboráku. Ještě později večer čeká na nejmladší děti "noční stezka superhrdinů". Ta začne za šera a připravují ji pod dohledem vedoucích děti ze starších oddílů. Na jednotlivých stanovištích na trase se děti setkají s postavami z celtáborové hry a budou případně plnit drobné úkoly. Děti půjdou po skupinkách.

Program na neděli:

Nejstarší děti - tj. 3. a 4. oddíl,  se dopoledne připraví a vypraví se na 2 denní puťák s koupáním ve veselských pískovnách, vařením v přírode a přespáním mimo tábor. Do tábora se vrátí v pondělí před večeří.

"Můj první tábor" a 2.oddíl budou hrát hry v táboře a okolí, koupat se v Nežárce a jistě také dohlížet na to, aby kamenná hráz v řece vydržela. Ve hře s luštěním si děti vyzkouší také morseovku, kterou se v posledních dnech naučily.

V pondělí pojedou děti z 2. oddílu a "Můj první tábor" autobusem na celodenní výlet na Hlubokou. Navštíví tamnější mini-zoo a krásný zámecký park. Návrat do tábora bude před večeří. (zapsáno v sobotu v 15.00 hod.)

Pátek 25.7.

Dopoledne proběhla tři sportovní ukání s nedalekým sousedním táborem. Zápasy se konaly na naší domácí půdě, a to: ve fotbale - chlapci,  v přehazované - děvčata a ve volejbale - vedoucí. Ve fotbale kluci zvítězili 3 : 2, v přehazované také vyhrály dívky 21 : 18, jen ve volejbale naši vedoucí podlehli soupeři z vedlejšího tábora poměrem 18 : 21. Utkání probíhala ve sportovní atmosféře - kdo nehrál, fandil,  nechybělo ani barevné pomalování fanouškovských tváří, z řad dívek oživovaly atmosféru šikovné roztleskávačky.

Odpoledne se všichni chystají do lesa na borůvky, v táborové kuchyni pak budou borůvkové knedlíky. Kromě sběru borůvek budou děti hrát se svými oddíly v lese hry a také nejspíš dojde opět na koupání v Nežárce.

Večer se bude konat v jídelně pro všechny diskotéka ve stylu celotáborové hry neboli "Batmantéka", začátek je v maskách. "Můj první tábor" se pak odebere spát do chatek a ti starší, už odmaskovaní, budou moci ještě chvíli "řádit".

Počasí je takřka ideální - teplo, ale ne úplné vedro. Všechny děti v táboře jsou zdravé. Vyskytly se dvě krátkodobé nevolnosti - vše už je v pořádku. Na marodce byla ošetřené drobné odřeniny a komáří štípance. (zapsáno ve 14.30 hod.)

Dnes večer byly do fotogalerie dodané nové obrázky (odkaz viz nahoře).

Čtvrtek 24.7.

"Můj první tábor" hrál dopoledne hry a soutěže procvičující postřeh, rychlost, bystrost aj. Děti se pak začlenily do několika týmů pro celotáborovou hru. Po obědě všichni bez rodzílu věku shlédli divadelní výstup v podání vedoucích v kostýmech., který nové děti uvedl do celotáborové hry. Poté čekala na děti etapová hra " Batman a jeho nepřátelé" a jednotlivé týmy se vydaly na hru do okolí tábora.

Protože je hodně teplo, dojde zřejmě i na krátké podvečerní vykoupání v řece Nežárce.
(zapsáno cca v 17.30)

Ano, vykoupali se všichni včetně nejmladších táborníčků (zapsáno později)

Středa 23.7.

Dopoledne odjela autobusem nebo s rodiči část nejmladších táborníků, odpoledne přijely na "Můj první tábor" nové děti.

Starší děti hrály se svými oddíly hry v táboře a v okolí. Protože bylo poměrně zataženo a občas sprchlo, v průběhu odpoledne se promítaly filmy v jídelně. Nejmladší děti se dívaly na animovaný film "Kung Fu Panda", ti starší shlédli americký film natočený na motivy komiksu "Avengers".

Děti, které právě přijely na "Můj první tábor", se seznámily se svými vedoucími, s novými kamarády v oddíle a s táborem - co se kde nachází. Večer se konal na počest nových táborníků velký táborový oheň, který byl společný pro mladší i starší děti. Při posezení u ohně se hrály krátké hry a hlavně se hrálo na kytaru a z plna hrdla zpívalo.

Úterý 22.7.

Ještě doplnění předchozím dnům:  noční hru zvládla i většina nejmladších táborníků z oddílu "Můj první tábor" a všichni starší (kdo nechtěl, na noční hru jít nemusel a mohl večer odpočívat nebo jít dřív spát). Trasu večerním lesem procházely děti ve skupinkách,  na několika stanovištích se testovaly smysly "superhrdinů" - čich, hmat, sluch...

Nedělní odpolední divadelní scénky byly rozmanité a různého provedení, ale pobavili se všichni. Jako nejlepší byla zvolená scénka "Fantastické patnáctky" - děti vám jistě doma povypráví více...

Včera vydrželo pěkné počasí na celý výlet - lijavec se spustil téměř vzápětí poté, co poslední výletníci z Třeboně, kteří šli pěšky od vlakové zastávky, dorazili do chatek. "Můj první tábor" se vrátil autobusem z Červené Lhoty do tábora ještě před deštěm. Při prohlídce zámku Červená Lhota měly děti speciální dětský program - průvodci pro děti např. hráli scénky z hradního života, takže návštěva zámku se velice líbila.

A teď už konečně úterý: po prudkém večerním a nočním dešti bylo ráno mokro, ale zato se příjemně ochladilo a fouká svěží větřík. Dopoledne děti hrály hry v táboře, případně v jeho nejbližším okolí. Nepršelo. Odpoledne se týmy vydaly na velkou etapovou hru do okolí tábora - máme totiž "obchodní den", kdy lze na různých stanovištích obchodovat s ohněm, netopýry a podobným zbožím. Během odpoledne ale začalo bohužel pršet, a to ještě předtím, než poslední týmy mohly uskutečnit svoje obchody. Nicméně teď poprchává už jen mírně a doufáme, že brzy přestane úplně a všichni budou moci hru dokončit.. 

Večer se uskuteční další táborová diskotéka v maskách, která bude pro "Můj první tábor " rozlučková - zítra pro část dětí jejich táborový pobyt končí a rozjedou se domů. Předtím ale ještě dojde na vyhodnocení celotáborové hry pro "Můj první tábor", vyhlášení výsledků různých soutěží a předání odměn. (zapsáno cca v 16.30hod.)

Zapsáno později:  "Obchodní den" jsme dohráli  i přes občasné dešťové přeháňky.

Pondělí 21.7.

Všechny děti dnes vyrazily na celodenní výlet

"Můj první tábor" jel na zámek Červená Lhota. Děti jedou autobusem, který pro ně přijel až k táboru a zase je před večeří do tábora doveze.  Starší děti jedou se svými oddíly vlakem do Třeboně, kde si prohlédnou centrum města a udělají drobné nákupy.  Do tábora se vrátí všichni před večeří. K obědu mají všechny děti s sebou balíček a pití.

Sobota 19.7. a neděle 20.7.

Včera odpoledne se podařilo všem pátracím týmům nalézt kusy Thorova kladiva - je rozbité a bude potřeba ho znovu ukout, aby získalo zpátky potřebnou moc...

Dnes dopoledne se děti učily různé uzle, které se jim i v dnešním technickém světe nohou hodit. Vzápětí si při hrách uzlování vyzkoušely. Odpoledne za dnešního horkého počasí patřilo hlavně koupání a ochlazování v řece Nežárce.

Večer si děti opekly na ohýnku buřtíky. Pak je čekala večerní  "bojovka". Nejmladší táborníci z oddílu "Můj první tábor" vyšli na svou trasu ještě za světla či alespoň za šera.

V neděli si budou jednotlivé týmy připravovat a chystat scénku na téma "superhrdinové" pro podvečerní táborové představení . A vzhledem k horkému počasí se jistě zase všichni vykoupou v řece.

Všechny děti v táboře jsou zdravé. (zapsáno ve 20.30 hod.)


Pátek 18.7.

Jednotlivé týmy se během dne vydaly do lesa s buzolou a mapou pátrat po Thorově kladivu...

Sluníčko svítí a je teplo, děti se vystřídají při koupání v Nežárce.

Všechny děti v táboře jsou v pořádku..

Další info v sobotu večer.

 

Čtvrtek 17.7.

 

Dopoledne se děti v táboře po skupinkách domlouvaly a vymýšlely a vytvářely názvy, pokřiky a znaky pro svoje týmy.

Odpoledne se všichni chystají do lesa - poznat okolí tábora a nasbírat trochu borůvek, které jsou v hojném množství. Také se děti postupně ve skupinkách seznámí s prací s buzolou a orientací podle mapy. Ti nejmladší se dozvědí, k čemu taková věc jako buzola slouží, ti starší  budou mapu a buzolu potřebovat při pátrání po Thorově kladivu. Včera u ohně se zjistili, že záhadně zmizelo - mohou za to nezvaní mimozemští návštěvníci ?  A kde se nachází teď ? A jak se k němu dostat ?

Večer se uskuteční první táborová diskotéka, a to v maskách.

Je teplo, i když pod mrakem. Všechny děti v táboře jsou zdravé. (zapsáno ve 14.00 hod.)

Středa 16.7.

 

Během dopoledne probíhaly různé soutěže v dovednosti, obratnosti, rychlosti, postřehu apod., které napomohou rozdělení dětí do týmů pro celotáborovou hru. Děti se také seznámily s nejbližším okolím tábora a protože bylo velké teplo, všechny - včetně nejmladších táborníků z oddílu "Můj první tábor"  - vystřídaly při koupání v řece Nežárce hned vedle tábora.

 

Večer proběhly nejdříve hry u táborového ohně, a po nich následoval úvod do celotáborové hry - divadelní scénky u táboráku v podání vedoucích. K planetě Zemi se totiž blíži jisté nebezpečí, které mohou odvrátit jen superhrdinové - a superhrdinou se může tady a teď stát opravdu každý...

 

Na zítřejší dopoledne je v plánu rozdělení dětí do týmů, jejichž členové si budou pomáhat při celotáborové hře. Každý tým si také zvolí název, vytvoří svůj znak a složí pokřik nebo hymnu. V případě předpokládaného horkého počasí opět dojde na koupání a hrátky v řece.

 

Všechny děti v táboře jsou zdravé, ošetřené byly pouze drobnosti..

 

(zapsáno ve 22.00 hod.)

 

 

 

 

 

 

Úterý 15.7.

Oba autobusy s dětmi dorazily v pořádku na tábor kolem 12.30 hod. V průběhu odpoledne přijely další děti, které vezli na tábor rodiče.

Děti se nejdříve ubytovaly v chatkách. Ty, které jsou tady poprvé, se během odpoledne seznamovaly s táborem. Ty, které už zde byly dříve, obhlédly známá místa a seznamovaly se s novými kamarády a vítaly se s kamarády z loňska. Během odpoledne se hrály seznamovací hry v areálu tábora.

Večer se konal pro všechny velký zahajovací táborák s kytarou a písničkami.


 

 

 

celý článek