Letní tábory

Již 22. rokem organizujeme a nabízíme dětské letní tábory.

Tyto letní tábory komplexně zajišťujeme. Specializované tábory připravujeme ve spolupráci s našimi partnery. Každoročně se na naše tábory přihlásí více než 600 dětí. Velmi nás těší, že většina z nich se ráda vrací.

 Tradiční a oblíbený je chatkový tábor s celotáborovou hrou:

"Můj první tábor " - pro nejmenší od 6 do 8 let a to v 6-ti turnusech po 9 dnech

Tábor "Na Baronu - Paprsek" pro děti od 8 do 15 let

"Adventure Camp" - pro mládež od 15 do 17let

Informace v průběhu tábora můžete sledovat zde - On-line tábor "Na Baronu - Paprsek"

 Dále si můžete vybrat z táborů u moře v Chorvatsku a v Itálii a také ze specializovaných táborů – airsoftový, u koní s jezdeckým výcvikem, výtvarný, taneční, keltský, horolezecký, fotbalový a další...

Tak ať jsou i letos děti na našich táborech spokojené a domů se vrátí zdravé a plné zážitků!

Vybrané letní tábory - přehled:

NÁZEVVĚK OD - DOCENA ODPOČET TURNUSŮINFO
Tábor "Na Baronu-Paprsek" 20168 - 15 let (mládež 15 -17 let viz Adventure Camp)49903info
"Můj první tábor" - Na Baronu-Paprsek 20166 - 9 let včetně předškoláků29906info
"Adventure Camp" Na Baronu-Paprsek 201615 - 17 let včetně52703info
Airsoftový tábor Růžená 201610 - 17 let39906info
Airsoftový tábor Doubrava10 - 17 let44902info
Tábor s koňmi Borčice 201610 - 16 let39009info
Chorvatsko - Pakoštane 20167 - 18 let84907info
Itálie - Silvi Marina 20167 - 18 let89902info

Otevřete si výběr z dalších táborů.
Celkový přehled naleznete zde

 

 

Jak se přihlásit na letní tábory

Forma přihlášení na kterýkoli z našich táborů:

 • na našich stránkách vyplněním jednoduchého formuláře, který si otevřete přímo u konkrétního turnusu. Po vyplnění tohoto formuláře Vám zašleme přihlášku na letní tábor k podpisu.
 • e-mail zašlete na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript (s uvedením jména dítěte, data narození, požadovaném turnusu a tel.kontaktu)
 • telefonicky na 222 360 583  nebo 777 209 964. Na Vámi udaný kontakt (e-mail nebo poštovní adresu) následně rádi zašleme přihlášku a další materiály, týkající se jednotlivých táborů.
 • přímo v naší kanceláři. Otevřeno v pondělí – pátek 9.30 – 17.00 hodin s polední pauzou

celý článek

 

Proč na naše letní tábory - 10+1 důvodů

 • Bezpečný tábor, to je krédo pro naše letní tábory

 • Proškolení výchovní pracovníci.

  Každý má také od lékaře zákonné potvrzení o schopnosti práce pracovat s dětmi na letním táboře (nesmí být starší 1 roku)
 • Důraz na potřeby každé věkové kategorie pro všechny letní dětské tábory

 • Připravený táborový program

  s tématickou celotáborovou hrou a rovnoměrným rozdělením zaměření na sport, dovednosti, zábavu a kolektivní pojetí her
 • Kvalitní táborová strava 5x denně.

  je důležitým základem pro letní tábory. Každý den ovoce a mléčné výrobky. Jídlo vaří naši kuchaři přímo na táboře a sami si dovážíme všechny suroviny. Máme tedy přímou kontrolu nad kvalitou připravované stravy. Každý den zaváží místní pekárna ("Pekárna Novosedly") čerstvé pečivo.
 • Ubytování v chatkách, pevné hygienické zázemí.

  Toto ocení děti zejména při špatném počasí což ani v létě nebývá vyjímkou. Na táboře je i vytápěné zázemí pro hry a usušení mokrých věcí
 • Umístění letního tábora

  Chatkový letní tábor je uprostřed jihočeských lesů v prostoru zákazu vjezdu motorovými vozidly. Letecký pohled si můžete prohlédnout zde
 • Tradice a zkušenosti - dětské tábory pořádáme již 15 let.

  Zázemí pořádající cestovní kanceláře. Zákonné pojištění CK proti úpadku, koncesní listina a živnostenské oprávnění. Můžete nás oslovit nejen mailem a telefonicky ale také nás můžete každý pracovní den osobně navštívit v naší cestovní kanceláři, kde Vám rádi zodpovíme Vaše dotazy a můžeme zde také vyřídit přihlášení Vašeho dítěte.

celý článek

 

Letní tábory - personál

Jedním z nejdůležitějších hledisek je to, kdo se o Vaše děti bude starat a to ať už přímo nebo nepřímo.

Oddílový vedoucí - letní tábor.

V první řadě se jedná o vedoucí, které tato práce baví. Na letní tábory jezdili už jako děti a často na konkrétním táboře "vyrostli".
Proškolení - je důležitou součástí přípravy na letní tábory. Přestože vedoucím žádný zákon neukládá povinnost účastnit se školení, dbáme na to aby jsme každý rok pořádali školení pro naše vedoucí. Zaměřujeme je zejména na prevenci bezpečnosti (v rámci toho jsme také spolupracovali s organizací “Dětství bez úrazu“, která na našich táborech prováděla praktické ukázky). Dále se věnujeme všem povinnostem oddílového vedoucího, metodickým postupům, předcházení či postupu v případě zaznamenání i malých projevů šikany. Neméně důležitou věcí je i zaměření na věkovou kategorii dětí a to s obzvláštním důrazem na nejmenší.

 

celý článek

 

Slevy, příspěvky od zaměstnavatele, dotace, pojištění:

Slevy na letní tábory

Možné využít slevy za v časné přihlášení a přihlášení přes internet na naše letní tábory. Při přechodu nejmenších z kategorie "Můj první tábor" do kategorie tábor pro starší je další sleva ve výši 400 Kč (tyto slevy možné ščítat).

Prémie "Přihlaš kamaráda" na letní tábor.

Vyhlašujeme prémii, kterou si děti z předchozích let již oblíbily - ani letos je nezklameme. Za každého nového kamaráda/ku, kteří ještě neabsolvovali náš zimní nebo letní tábor a letos pojedou, dostane dítě, které je přihlásilo, na táboře prémii 150,-Kč formou kapesného. Platí pouze v případě, že se kamarád tábora opravdu zúčastní.

Příspěvky od zaměstnavatele na letní tábor

Využití příspěvku z FKSP či jiného příspěvku zaměstnavatele - možnost platby přes fakturu (pro vystavení potřebujeme přesný název a adresu firmy, IČO, DIČ). Letní tábor je možné zaplatit až do výše 50% poukázkami Sodexo Flexi pass, Holiday pass, Check, Benefit plus.

celý článek

 

Historie předchozích ročníků - letní tábory:

Zde si můžete prohlédnout přehled pořádaných táborů v předchozích letech (starší verze webových stánek). Pokud Vás zajímá fotogalerie předchozích ročníků od roku 1997, tak ji naleznete v levém sloupci na této stránce.

 

 

celý článek

 

Tábor On-line

INFORMACE Z  DĚTSKÉHO TÁBORA NA BARONU – PAPRSEK

 

2. Turnus  18.7. - 3.8.2016

                                                   "Tajemství pevnosti Boyard"

"Můj první tábor" 18.7. - 26.7.  a 26.7. - 3.8. 2016 "Za pokladem pevnosti Boyard"

Rodičům, jejichž děti se vrací do Prahy autobusem 26.7., připomínáme, že příjezd z tábora je v úterý 26.7. ve 12 hod  (čas v závislosti na dopravní situaci) na Prahu 4 – Opatov, Starochodovská 10 

Ze stejného místa je v úterý 26.7. odjezd na "Můj první tábor",  čas odjezdu 12.30 hod. Přijďte 15 min. před plánovaným odjezdem. Děti bude doprovázet vedoucí Petr Simandl.

GPS 50°1'35.271"N, 14°30'20.674"E

Oddíl "Můj první tábor" - děti ve věku 6 - 9 let (MPT)

Starší děti jsou rozdělené do tří oddílů podle věku v rozpětí 2 - 3 roky

Oddíl Adventure Camp - mládež 14 - 17 let

 

Adresa tábora: LDT „Na Baronu – Paprsek “, jméno dítěte, 391 81 Veselí n. Lužnicí - napište dětem pohled nebo dopis ! Určitě je potěší ...

Stručné zprávy z průběhu tábora budou zde zapisovány v rámci časových a technických možností jedenkrát za den, případně jedenkrát za 2 - 3 dni. Dle možností budeme časem doplňovat v průběhu tábora do fotogalerie i aktuální fotky z tábora. Sledujte naše zpravodajství !

Dne 21.7. bylo do fotogalerie vloženo několik obrázků z právě probíhajícího turnusu.

Fotky naleznete na http://www.ckeso.cz/fotky/2016_-_Na_Baronu_Paprsek/ 

a zde si rozkliknete příslušnou věkovou kategorii. Některé fotky se jednotlivými kategoriemi prolínají.

 

 

Čtvrtek 28.7

Dnes vysvitlo slunko, ale není horko, po dešti už vše trochu oschlo - takže ideální prázdninové počasí. Oddíl "Můj první tábor" si vyšel na vycházku do lesa, kde si zkouší s uzlování a učí se základy orientace v přírodě. Také si procvičují týmovou hymnu. I ostatní oddíly se pohybují mimo tábor v jeho okolí a hrají hry se svými oddíly. Nejstarší Adventure Camp vyrazil na dopolední výlet na kolech.

Na odpoledne je v plánu další soutěžní etapa celotáborové hry. Doufáme, že přívětivé počasí vydrží. (zapsáno ve 12.20)

Úterý 26.7. a středa 27.7

V úterý večer měl zaplát uvítací táborák pro nové táborníky, ktěří přijeli na "Můj první tábor",  ale protože se navečer rozpršelo, konal se náhradní uvítací program v jidelně. Vedoucí v maskách předvedli scénky a představení, během nichž se děti seznámily s obyvateli pevnosti Boyard a tamnějšími příšerkami. Poté následovalo promítání jednoho dílu soutěže "Pevnost Poyard" , přičemž si všichni mohli porovnat, jak soutěž vypadá v originále. Se zaujetím soutěž sledovaly nejen starší, ale i mladší děti.

Mraky nad táborem se naštěstí vypršely v noci a ráno už bylo po dešti. Ve středu dopoledne se noví táborníci seznamovali s táborem a s novými kamarády během krátkých her.  Také se rozdělili k jednotlivým soutěžním týmům, dozvěděli se, že každý tým si vytvořil svoji hymnu a učili se její slova (jde o nápěv známé písně "Buráky..., jak už bylo zmíněno dříve)

Děti z 2.,3. a 4. oddílu se věnovaly sportu v táboře - byl uspořádaný turnaj v ping-pongu a v přehazované. Oddíl těch nejstarších vyrazil na kolech do lesa na soutěžní orientační jízdu s hledáním met na několika stanovištích.

V poledne při obědě vyzvali společně členové 4. oddílu  a Adventure Campu vedoucí k sehrání volejbalového utkání. Pro vedoucí to bylo překvapení - ale samozřejmě výzvu přijali. Odpoledne se tedy sehrál uprostřed tábora volejbalový zápas vedoucí versus nejstarší děti. Ostatní osazenstvo tábora vytvořilo skvělou diváckou kulisu včetně pomalování se barvami a popsání se nápisy podle toho, komu kdo fandil. Utkání vyhráli nakonec vedoucí 2 : 0 na sety, ale jejich vítězství nad zdatným soupeřem v obou setech bylo jen těsné.

Mezitím se velmi oteplilo a vysvitlo slunce, takže po utkání následovalo koupání v řece Nežárce. Pomalovaní fandové si přitom umyli své barvy a nápisy, tedy alespoň někteří.

Po večeři a večerním táborovém nástupu se opět rozpršelo, takže program musel být  opět přesunutý z venku do jídelny. Děti z oddílu "Můj první tábor" si kreslily a psaly dopisy a pohledy domů, starší děti sledovaly promítání filmů.

Neděle 24.7. a pondělí 25.7.

V neděli děti hrály se svými oddíly hry v táboře a v lese v okolí tábora. Přes den nad táborem přešlo několik dešťových přeháněk, ale večer nám počasí přálo a tak se mohly rozhořet dva táboráky. U jednoho si opekly buřtíky a poseděly mladší děti ("Můj první tábor" a 1. oddíl), u druhého táboráku si opékaly buřtíky ti starší.  "Můj první tábor" také zvládl s úspěchem také večerní "Stezku odvahy", během níž  se setkával s hodnými strašidly. Na přípravě stezky odvahy zapracoval během dne velmi pěkně 4. oddíl.

V sobotu po ránu byla trochu mlha a vlhko po předchozím dešti, ale postupně se přes den oteplovalo a vyjasňovalo. Dopoledne jsme hráli převážně sportovní hry v táboře. Nejstarší oddíl vyrazil na cyklovýlet směr Třeboň. Odpoledne probíhala další etapa celotáborové hry: jednotlivé týmy zápolily o písek do přesýpacích hodin (čím více písku, tím lépe).  Soutěžilo se mimo jiné v pojídání velmi cizokrajných dosti nevzhledných pokrmů, za otcem Furou pro písek do přesýpacích hodin bylo nutné zdolat a přebrodit řeku... Došlo tedy i na  koupání. Pro děti z oddílu "Můj první tábor" byla tato etapa závěrečná, většina z nich zítra odjíždí domů.

Večer se koná další celotáborová Fortéka (disko). Také probíhá vyhodnocení soutěží a předání odměn těm dětem, pro které zítra tábor končí a jejich slavnostní rozloučení s táborem.

Na úterý je v plánu další cyklovýlet nejstarších dětí a pro ostatní oddíly hry v okolí tábora, vše bude přizpůsobeno počasí. Během odpoledne dorazí noví malí táborníci na "Můj první tábor".  (zapsáno v pondělí ve 21.30 hod.)

 

Pátek 22.7. a sobota 23.7.

Do fotogalerie bylo přidáno dalších cca 30 fotek (odkaz viz. výše). Fotku Vašeho dítěte můžete nalézt i v jiné věkové kategorii.

V pátek byly mladší děti z "Mého prvního tábora" a také mladší děti do cca 11 let na autobusovém výletu v Hluboké nad Vltavou. Místní ZOO je velice pěkná. Je zde také rozsáhlá část z domácími zvířaty, ve které se děti mohou pohybovat a zvířata krmit nebo si na ně sáhnout. Vyřádily se také na pěkném dětském hřišti.

Starší děti od cca 12 let byly na puťáku s přespáním venku. Sami si také vařily po skupinách bramborovou polévku na ohništi. Pak proběhlo vyhodnocení nejlepší polévky. Kuchařské umění dětí dopadlo dobře a tak si děti na vlastním "výtvoru" skutečně pochutnaly. I počasí na přespání se povedlo a večer si děti poseděly u ohně.

Z puťáku se děti vrátily v sobotu dopoledne a do oběda odpočívaly.

Odpoledne proběhla etapa celotáborové hry. Kebule zastoupil otce Fura v rámci hádankové soutěže. Na lesních paloucích byly jednotlivé stanoviště, kde byly namaskované příšery v maskách a dávaly skupinám úkoly a hádanky. Důležitější než rychlost pro ně byly vědomosti a šikovnost. Děti po skončení hodnotily tuto etapu jako velice povedenou a zejména masky se jim velice líbily.

Později večer začalo pršet a propršela celá noc. I dnes ráno ještě mírně poprchává. Přes den budou mít děti program v jednotlivých oddílech a pokud to počasí dovolí, tak bude večer velký táborák s opékáním buřtů.

(zapsáno v neděli v 10.30 hod.)

Čtvrtek 21.7.2016

Včerejší večerní Fortéka se vydařila. Dnes je trochu pod mrakem, ale stále velice teplo až horko a tak volný čas průběžně využíváme ke koupání v řece. Kromě toho hrály děti dopoledne hry se svými oddíly, učily se táborové dovednosti a soutěžily v nich - např. v rozdělání ohníčku a přepálení provázku v co nejkraší době.

Odpoledne začíná první soutěžní etapa celotáborové hry. Příšery z pevnosti Boyard kladou účastníkům všelijaké nástrahy, které se týmy snaží společnými silami překonat a vypořádat se s nimi. Přitom je nutné např. zdolat řeku (takřka) suchou nohou,  přejít po laně, vyšplhat na strom "na medvědí způsob" a jiné ...

Večer se budou děti chystat na zítřejší výlety. "Můj první tábor" a děti z 2. oddílu pojedou na celodenní výlet na Hlubokou s prohlídkou tamní mini-zoo. Ráno po snídani se je vyzvedne v táboře autobus, který je také po výletě dopraví zpátky do tábora. Starší děti ( 3. a 4. oddíl a Adventure Camp) se vydají na pěší puťák s přespáním mimo tábor. Návrat z puťáku do tábora je plánovaný na sobotní dopoledne. Všechny děti jsou zdravé, až na drobnosti (štípance od komárů, drobná škrábnutí)  Zapsáno ve čtvrtek v 16 hod.

A ještě k "tygrovi", který nám běhá po táboře - je to maskovaná vedoucí, nikoli živý opravdický tygr ! jak se někteří čtenáři po včerejšku domnívali.

Středa 20.7.2016

Doplnění ke včerejšku: Oddíly nejstarších - Adventure Camp a část 4. oddílu - se vydaly včera odpoledne na první cyklovýlet do okolí. Početně malý oddíl "Adventure Camp" úzce spolupracuje s nejstarším 4. oddílem. Několika zájemcům ze 4. oddílu byly tedy zapůjčené kola a helmy     (patřící vedoucím), přičemž počet zájemců převyšoval počet kol, která jsou k dispozici. Na dalších cyklovýletech se tedy případní zájemci ze 4. oddílu budou s koly střídat.

U večerního táboráku se hlavně zpívalo. Nejstarší děti (Adventure Camp a 4. oddíl) shlédly ještě večer promítání jednoho dílu "Pevnost Boyard". Mladší děti si užily u ohně krátké divadelní scénky na téma "pevnost Boyard" v podání maskovaných vedoucích. Trochu je také večer proháněl "tygr", ale tento tygr je vcelku přítulný a dá se i pohladit.

Dnes je zase krásně teplo a tak se oddíly střídají v řece při koupání. Dopoledne jsme byli všichni v lese na borůvkách, za což nejlepší sběrači získali první klíče k pevnosti. Pro celotáborovou hru byly podle výsledků včerejších soutěží vytvořené soutěžní týmy napříč všemi věkovými kategoriemi. Jednotlivé týmy si dnes vymýšlejí a připravují vlastní bojový pokřik, vlajku a hymnu na nápěv známé písně "Když Sever válčil s Jihem...aneb Buráky" Kromě toho průběžně pokračuje koupání a hry v řece.

Na večer je v plánu první celotáborová Fortéka neboli diskotéka v pevnosti (zapsáno v 15.30 hod.)

Úterý 19.7.2016

Včera večer se konal velký táborový uvítací oheň. Během něho se objevily a vystoupily příšery z pevnosti Boyard. Tím jsme se všichni ocitli v pevnosti Boyard, kde budou účastníci soutěžit v týmech po celou dobu tábora v nejrůznějších disciplínách. Děti byly seznámené s celotáborovou hrou a s pricipy soutěže. Také jsme si zazpívali u táboráku s kytarou. Oblíbenou táborovou písničku zpívali všichni - kdo ji neznal, rychle se naučil...

V úterý se děti seznamují s okolím tábora a připravuje se rozdělení do týmů pro celotáborovou hru. Probíhají soutěže zaměřené na rychlost, sílu, šikovnost, obratnost, postřeh apod., aby týmy měly síly přibližně vyrovnané a soutěžilo se v duchu fair play. Protože je krásné slunečné teplé počasí, jednotlivé oddíly se průběžně mezi soutěžemi koupou v řece Nežárce u tábora. Dopoledne si řeku vyzkoušeli také nejmladší táborníci z oddílu "Můj první tábor". Na odpoledne je připravené "provazochodectví" po laně, samozřejmě nízko nad zemí. Kromě bude pokračovat koupání,  cachtání a hraní v Nežárce.

Na večer je v plánu další táborák s posezením a zpíváním, aby se děti naučily nové písničky a zazpívaly si ty známé oblíbené. Všichni vtáboře jsou zdraví. (zapsáno ve 12.30 hod.)

Pondělí 18.7.2016

Oba autobusy s dětmi dorazily kolem půl jedné po poledni v pořádku na tábor. Děti se ubytovávají v chatkách, poté bude následovat oběd v jídelně. Odpoledne se děti mimo jiné seznámí s táborem (stálí táborníci se přivítají po roce se známými místy) , se svými oddílovými vedoucími a s novými kamarády. Vítá nás krásné slunečné prázdninové počasí.

(zapsáno ve 13.10 hod.)

 

 

 

 

 

 

 

 

celý článek