Letní tábory

Již 20. rokem organizujeme a nabízíme dětské letní tábory.

Tyto letní tábory komplexně zajišťujeme. Specializované tábory připravujeme ve spolupráci s našimi partnery. Každoročně se na naše tábory přihlásí více než 600 dětí. Velmi nás těší, že většina z nich se ráda vrací.

 Tradiční a oblíbený je chatkový tábor s celotáborovou hrou:

"Můj první tábor " - pro nejmenší od 6 do 8 let a to v 6-ti turnusech po 9 dnech

Tábor "Na Baronu - Paprsek" pro děti od 8 do 15 let

"Adventure Camp" - pro mládež od 15 do 17let

 Dále si můžete vybrat z táborů u moře v Chorvatsku, Itálii a také ze specializovaných táborů – airsoftový,u koní s jezdeckým výcvikem, rybářský, výtvarný, taneční, keltský, horolezecký, indiánský, kuchařský a další...

Tak ať jsou i letos děti na našich táborech spokojené a domů se vrátí zdravé a plné zážitků!

Vybrané letní tábory - přehled:

NÁZEVVĚK OD - DOCENA ODPOČET TURNUSŮINFO
Tábor "Na Baronu-Paprsek" 20158 - 15 let včetně (mládež 15 -17 let viz Adventure Camp)49703info
Můj první tábor "Na Baronu-Paprsek" 20156 - 9 let včetně předškoláků29906info
Adventure Camp "Na Baronu-Paprsek" 201515 - 17 let včetně57702info
Airsoftový tábor - Růžená, jižní Čechy10 - 17 let39905info
Chorvatsko -Pakoštane 20157-12 let, 13-18 let84909info
Itálie - Silvi Marina 20157-12 let, 13-18 let89902info
Itálie - Cesenatico 20157-12 let, 13-18 let119901info
Tábor s koňmi Borčice 20159 - 16 let39009info

Otevřete si výběr z mnoha dalších táborů.
Celkový přehled naleznete zde

 

 

Jak se přihlásit na letní tábory

Forma přihlášení na kterýkoli z našich táborů:

 • na našich stránkách vyplněním jednoduchého formuláře, který si otevřete přímo u konkrétního turnusu. Po vyplnění tohoto formuláře Vám zašleme přihlášku na letní tábor k podpisu.
 • e-mail zašlete na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript (s uvedením jména dítěte, data narození, požadovaném turnusu a tel.kontaktu)
 • telefonicky na 222 360 583  nebo 777 209 964. Na Vámi udaný kontakt (e-mail nebo poštovní adresu) následně rádi zašleme přihlášku a další materiály, týkající se jednotlivých táborů.
 • přímo v naší kanceláři. Otevřeno v pondělí – pátek 9.30 – 17.00 hodin s polední pauzou.

celý článek

 

Proč na naše letní tábory - 10+1 důvodů

 • Bezpečný tábor, to je krédo pro naše letní tábory

 • Proškolení výchovní pracovníci.

  Každý má také od lékaře zákonné potvrzení o schopnosti práce pracovat s dětmi na letním táboře (nesmí být starší 1 roku)
 • Důraz na potřeby každé věkové kategorie pro všechny letní dětské tábory

 • Připravený táborový program

  s tématickou celotáborovou hrou a rovnoměrným rozdělením zaměření na sport, dovednosti, zábavu a kolektivní pojetí her
 • Kvalitní táborová strava 5x denně.

  je důležitým základem pro letní tábory. Každý den ovoce a mléčné výrobky. Jídlo vaří naši kuchaři přímo na táboře a sami si dovážíme všechny suroviny. Máme tedy přímou kontrolu nad kvalitou připravované stravy. Každý den zaváží místní pekárna ("Pekárna Novosedly") čerstvé pečivo.
 • Ubytování v chatkách, pevné hygienické zázemí.

  Toto ocení děti zejména při špatném počasí což ani v létě nebývá vyjímkou. Na táboře je i vytápěné zázemí pro hry a usušení mokrých věcí
 • Umístění letního tábora

  Chatkový letní tábor je uprostřed jihočeských lesů v prostoru zákazu vjezdu motorovými vozidly. Letecký pohled si můžete prohlédnout zde
 • Tradice a zkušenosti - dětské tábory pořádáme již 15 let.

  Zázemí pořádající cestovní kanceláře. Zákonné pojištění CK proti úpadku, koncesní listina a živnostenské oprávnění. Můžete nás oslovit nejen mailem a telefonicky ale také nás můžete každý pracovní den osobně navštívit v naší cestovní kanceláři, kde Vám rádi zodpovíme Vaše dotazy a můžeme zde také vyřídit přihlášení Vašeho dítěte.

celý článek

 

Letní tábory - personál

Jedním z nejdůležitějších hledisek je to, kdo se o Vaše děti bude starat a to ať už přímo nebo nepřímo.

Oddílový vedoucí - letní tábor.

V první řadě se jedná o vedoucí, které tato práce baví. Na letní tábory jezdili už jako děti a často na konkrétním táboře "vyrostli".
Proškolení - je důležitou součástí přípravy na letní tábory. Přestože vedoucím žádný zákon neukládá povinnost účastnit se školení, dbáme na to aby jsme každý rok pořádali školení pro naše vedoucí. Zaměřujeme je zejména na prevenci bezpečnosti (v rámci toho jsme také spolupracovali s organizací “Dětství bez úrazu“, která na našich táborech prováděla praktické ukázky). Dále se věnujeme všem povinnostem oddílového vedoucího, metodickým postupům, předcházení či postupu v případě zaznamenání i malých projevů šikany. Neméně důležitou věcí je i zaměření na věkovou kategorii dětí a to s obzvláštním důrazem na nejmenší.

 

celý článek

 

Slevy, příspěvky od zaměstnavatele, dotace, připojištění:

Slevy na letní tábory

Možné využít slevy za v časné přihlášení a přihlášení přes internet na naše letní tábory. Při přechodu nejmenších z kategorie "Můj první tábor" do kategorie tábor pro starší je další sleva ve výši 400 Kč (tyto slevy možné ščítat).

Prémie "Přihlaš kamaráda" na letní tábor.

Vyhlašujeme prémii, kterou si děti z předchozích let již oblíbily - ani letos je nezklameme. Za každého nového kamaráda/ku, kteří ještě neabsolvovali náš zimní nebo letní tábor a letos pojedou, dostane dítě, které je přihlásilo, na táboře prémii 150,-Kč formou kapesného. Platí pouze v případě, že se kamarád tábora opravdu zúčastní.

Příspěvky od zaměstnavatele na letní tábor

Využití příspěvku z FKSP či jiného příspěvku zaměstnavatele - možnost platby přes fakturu (pro vystavení potřebujeme přesný název a adresu firmy, IČO, DIČ). Letní tábor je možné zaplatit až do výše 50% poukázkami Sodexo Flexi pass, Holiday pass, Check, Benefit plus.

celý článek

 

Historie předchozích ročníků - letní tábory:

Zde si můžete prohlédnout přehled pořádaných táborů v předchozích letech (starší verze webových stánek). Pokud Vás zajímá fotogalerie předchozích ročníků od roku 1997, tak ji naleznete v levém sloupci na této stránce.

 

 

celý článek

 

Tábor On-line

INFORMACE Z  DĚTSKÉHO TÁBORA NA BARONU – PAPRSEK

 

Turnus 1.7. - 18.7.2015

"Můj první tábor" 1.7. -9.7. a 10.7.-18.7.2015

 

Oddíl "Můj první tábor" - děti ve věku 6 - 9 let

Starší děti jsou rozdělené do tří základních oddílů  -1.oddíl mladší děti, 2.oddíl prostřední a 3.oddíl nejstarší děti.

"Adventure Camp" - mládež 15 - 17 let.  

Ve fotogalerii na http://www.ckeso.cz/fotky/2015_-_Na_Baronu_Paprsek/  najdete fotografie z předchozích dní právě probíhajícího tábora. Fotky se věkovými kategoriemi prolínají.

Sobota 4.7.

Za současného slunečného a horkého počasí si všichni užívají koupání. V řece, která teče hned vedle tábora, se střídají skupinky děti průběžně celý den, od nejmladších po nejstarší. Vody je v Nežárce málo, ale je to vítané osvěžení a děti se ve vodě vyřádí. 

Vedoucí i zdravotnice dětem připomínají, aby dostatečně pily.

Kromě koupání a her v řece půjdou děti z oddílu "Můj první tábor" odpoledne stavět domečky v lese, 2. oddíl hrál v lese hru "Kousáky" a 3. oddíl si zahrál dopoledne v táboře volejbal.

Adventure Camp byl dopoledne také chvíli v lese a hrál hru, odpoledne má v plánu zahrát si softball a hlavně vyrazit na kolech k rybníku.

Večer se uskuteční první celotáborová diskotéka. (zapsáno ve 13.30 hod.)

 Pátek 3.7.

Celý den je slunečno a horko, takže všechny činnosti se odehrávají poblíž vody nebo ve stínu v lese. Dopoledne vyrazily všichni na borůvky, kterých je v okolí tábora dostatek. Po návratu z lesa se postupně všichni ochladili v řece Nežárce. Řeka má  v těchto dnech málo vody, ale i tak je to velmi vítané osvěžení.

Odpoledne je na programu hlavně koupání a hry ve vodě: "Můj první tábor"  a 3. oddíl u rybníka Vydymač, 1. a 2. oddíl v řece v zátoce pod táborem, Adventure Camp odjel na kolech k pískovnám u Veselí nad Lužnicí.

Ještě ke včerejšímu večernímu zahájení celotáborové hry: na planetě Země nastala neočekávaná nebezpeční situace - objevily se zde neznámé přístroje... nebo snad tvorové... Všichni se schovali do úkrytu (velký stan, sprchy...). Záhy se dozvěděli, že na Zemi přistály sondy, pomocí kterých mohou zjistit, jestli je venku bezpečno - sondy posléze ohlásily, že stav nebezpečí pominul. Všichni vyšli z úkrytů a sledovali scénku boje s roboty - škůdci v podání vedoucích. Jsou ovšem i roboti - pomocníci... Jeden škůdce byl nakonec zneškodněn "rozleptáním" a zápas skončil vítězně. Sondy, které venku přistály, budou i nadále pomáhat při orientaci v terénu a rozlišování robotů.

Všichni v táboře jsou zdraví (zapsáno cca v 16.30 hod.)

 Čtvrtek 2.7.

Dnes je opět od rána slunečné a teplé počasí. Vedoucí hlídají, aby děti měly na hlavách něco proti sluníčku a dostatečně pily. 

"Můj první tábor"  - nejmladší děti zůstaly v táboře, hrály si se svými vedoucími a také hledaly ukryté lístečky s otázkami, na které pak odpovídaly.

Děti z 1. oddílu se dopoledne vypravily k rybníku, kde se koupaly, odpoledne hrají hry v lese. V rybníce si byl odpoledne zaplavat 2. oddíl, který naopak hry v okolí tábora hrál dopoledne. 3. oddíl hrál průběžně hry a soutěže u řeky, v řece a v lese.

Adventure Camp si dal časně dopoledne závody s kolem zvané "Koloběh", odpoledne se vydal do lesa " Na mýtinku"  rozdělit se do skupinek a zvolit kapitány.

Večer proběhne zahájení celotáborové hry v podobě scénky v podání vedoucích. Zahájení bude společné pro všechny věkové kategorie. Děti se při něm dozví, co se v okolí tábora děje a o co v letošní táborové hře v příštích dnech půjde...

Všichni v táboře jsou zdraví (zapsáno v 17.00 hod.)

Středa 1.7.

Tak už jsme na táboře a je tady krásně. Oba autobusy s dětmi dorazily krátce po poledni v pořádku na místo. Po příjezdu se děti nejdříve ubytovaly v chatkách. Odpoledne se děti seznámí s táborem, se svými oddílovými vedoucími a zahrají si se svými oddíly hry v táboře.(zapsáno cca ve 14 hod.) 

Odpoledne se ještě děti z 2. a 3. oddílu  stihly vykoupat v řece. "Adventure Camp" vyrazil odpoledne na kolech vykoupat se k rybníku Vydymač. 1. oddíl strávil odpoledne hrami v lese v blízkém okolí tábora. "Můj první táborů zůstal v táboře a děti hrály krátké seznamovací hry.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

celý článek