Černá Hora - Ulcinj, tábor u moře

#TURNUSPOPISCENAVĚKOVÉ ROZPĚTÍ  
303 4.8. - 13.8. 2017 pobytový u moře POSLEDNÍ MÍSTA 9490 7 - 18 let info objednat

Černá Hora se nachází mezi Chorvatskem a Albánií, patří mezi velmi bezpečné destinace a mimo jiné nabízí nádherné písčité pláže, koupání v moři a hornaté panorama místní nedotčené přírody. 

POPIS LETOVISKA: Ulcinj je nejjižnějším městem na černohorském pobřeží a ulcinjská riviéra patří mezi nejdůležitější turistické oblasti v Černé Hoře. Kromě starobylých památek a zachovalé přírody má ideální podmínky pro letní pobyty u moře - dlouhé pláže s velmi jemným pískem a 217 slunečních dní v roce. Z památek stojí za zmínku rozlehlý Ulcinski Grad na mysu mezi dvěma zátokami, který po staletí sloužil jako obrana proti vetřelcům. Přímo ve městě se nachází asi 600 m dlouhá "Malá pláž" lemovaná promenádou s množstvím restaurací, barů a kaváren. Jihovýchodně od města se až k ústí řeky Bojany táhne "Velká pláž"dlouhá téměř 13 km a široká až 100 m. Její jemný písek má díky vysokému obsahu jódu a dalších prvků léčivé účinky.

UBYTOVÁNÍ: vila se zahradou ve čtvrti Gjerana, apartmány po 3-5 osobách, WC a sprcha v apartmánu. Vzdálenost 10 min. pěšky od "Veliké pláže", od centra cca 15 min. Ubytování mladých párů 15+ : mladé páry, kterým už bylo 15 let, mohou být ubytované společně na pokoji. Podmínkou je písemný souhlas rodičů !

PROGRAM: Účastníci jsou rozděleni do skupin podle věku ( 7 - 12 let a 13 - 18 let). Užijí si koupání v moři, plážový volejbal, fotbal, sportovní a jiné soutěže, procházky po městě, diskotéky... Veškeré aktivity se konají po oddílech společně s vedoucím, přičemž teenageři mohou o svém denním programu společně se svým oddílovým vedoucím částečně rozhodovat. Předem lze objednat výlety v místě pobytu (více info níže).

SPORTOVNÍ VYŽITÍ: v bezprostřední blízkosti Velké pláže se nachází hotelový komplex se sportovními terény na fotbal, tenis, házenou, košíkovou a volejbal. Přímo na pláži je možné si vypůjčit různé vybavení pro vodní sporta -  surfy, vodní lyže, šlapadla...

DOPRAVA: klimatizovaným zahraničním autobusem určeným pro dálkovou přepravu. Doprava z Prahy, Brna a Bratislavy zahrnuta v ceně. Cesta trvá 22 - 24 hodin. Sraz vždy půl hodiny před odjezdem.

VÝLETY: 1) Virpazar a Skadarské jezero  850,- Kč zahrnuje doprovod vedoucího, dopravu, vstupné do NP a na loď.

  • Virpazar - navštívíme Virpazar, vesnici v Černé Hoře v obci Bar, která je centrem regionu Crmnica a rozkládá se na březích Skadarského jezera.
  • Národní park Skadarské jezero - projedeme se lodí po Skadarském jezerře, které je největším sladkovodním jezerem na Balkáně a největší ptačí rezervací v Evropě. Dvě třetiny patří Černé Hoře a jedna třetina Albánii. Průměrná hloubka jezera je 6 m. Celé léto křižují jezero loďky s výletníky po četných zálivech, ostrovech a poloostrovech.
je největším sladkovodním jezerem na Balkáně.

2) Město Shkodër, Albánie Cena: 400,- Kč/osoba - zahrnuje doprovod vedoucího, dopravu.

  • Shkodër - Celodenní výlet do města Shkodër v Albánii. Shkodër se nachází na severozápadě země, 13 km od hranice s Černou Horou na břehu Skadarského jezera a je čtvrtým největším městem Albánie. Staré uličky jsou překvapivě restaurované, opečovávané a tudíž velmi dobře zachované. Dominantou města je pevnost Rozafat, ze které je úžasný rozhled na samotný Skhodër a přilehlé okolí.

Fotogalerie Černá Hora - Ulcinj, tábor u moře

kde vedle mešit a minaretů stojí pravoslavné kostely, a přesto zde všichni žijí v poklidu a ve vzájemné shodě.

Zdroj: http://www.alpina.cz/zajezdy/albanie-1d